Трамп підписав закон про захист прав людини у Гонконгу — новини світу

Американський лідер закликає до мирного врегулювання ситуації.

Президент США Дональд Трамп 27 листопада підписав одразу два запропоновані Конгресом законопроєкти, які стосуються ситуації в Гонконгу.

Про це повідомляє «Інерфакс-Україна».

Палата представників і Сенат американського Конгресу узгодили і схвалили законопроєкт «Про права людини і демократії в Гонконзі» на підтримку протестних виступів у Гонконгу.

Згідно з ним Держдеп повинен щороку підтверджувати Конгресу, що Гонконг зберігає достатню автономію, щоб для нього зберігалися пільгові умови для торгівлі зі Сполученими Штатами. Він також передбачає санкції проти влади міста за порушення прав людини.

Другий законопроєкт забороняє фінансову підтримку гонконгської поліції. Адже кошти можуть бути використані для розгону демонстрацій: сльозоточивого та перцевого газів, гумових куль і електрошокерів. Обидва документи були передані президентові, які він підписав.

«Я підписав ці законопроєкти з поваги до президента Сі (голова КНР Сі Цзіньпін ), Китаю і народу Гонконгу. Вони вводяться в дію в надії, що лідери і представники Китаю та Гонконгу зможуть мирно врегулювати розбіжності, що сприятиме загальному довгострокового миру і процвітання «, — заявив Трамп.

У Міністерстві закордонних справ Китаю різко відреагували на підписання законів. Там заявили, що це «серйозне втручання в справи автономії і у внутрішні справи Китаю, а також грубе порушення міжнародного права і неприкрита гегемонія».

У китайському зовнішньополітичному відомстві стверджують, що жителі Гонконгу мають «безпрецедентні демократичні права, а США переслідують лише одну мету — підірвати процвітання і стабільність у регіоні».

Нагадаємо, протести в Гонконзі не припиняються від червня цього року. Після того, як місцева влада вирішила ухвалити закон про екстрадицію підозрюваних до материкової частини Китаю. Люди розцінили це як зазіхання на свободу, адже таким чином Китай може переслідувати опозиціонерів. 

15 червня глава адміністрації Гонконгу Керрі Лам оголосила, що розгляд законопроєкту про екстрадицію до КНР призупинено на невизначений термін. Однак протести не вщухли — мітингарі вимагають остаточної відмови від цього закону, відставки Керрі Лам та розслідування дій поліції під час демонстрацій.

Відео

Трамп підписав закон, що зобов'язує Держдеп щороку доповідати Конгресу про ситуацію у Гонконгу

Зокрема, чи має він достатній ступінь автономії, аби для нього збереглися пільгові умови торгівлі зі США. Також цей закон передбачає можливість запровадити санкції за порушення прав людини. Заборонили у Вашингтоні експортувати до Гонконгу сльозогінний газ, гумові кулі та електрошокери.  

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *