У Мінкульті відреагували на ліквідацію “Довженко-центру”: кажуть, є два варіанти збереження фільмофонду

КИЇВ. 18 серпня. УНН. Міністр культури Олександр Ткаченко нарешті відреагував на ймовірність ліквідації “Довженко-центру” і одразу ж зауважив – на Держкіно впливу не має, але фільмофонд “не має в жодному разі бути під загрозою”, передає УНН.

Деталі

Ткаченко нагадав, що Держкіно більше не підпорядковується МКІП. Більше того, у Мінкульті не були жодним чином проінформовані про поточні дії і не мали змоги проаналізувати як вони можуть вплинути на Довженко-Центр чи фільмофонд, яким він розпоряджається. Лише останнє питання є в компетенції МКІП наразі.

“Тим не менш запиту на погодження щодо передачі колекції іншій юридичній особі станом на сьогодні МКІП не отримувало”, – відзначив міністр.

У той же час він наголосив, що “збереженість та цілісність колекції, що є частиною національної культурної спадщини, не має в жодному разі бути під загрозою”.

Додамо

“Вчора обговорили ситуацію з Довженко-Центром, а сьогодні ініціювали обговорення з Кабміном та Держкіно щодо можливих варіантів вирішення питання. Наразі бачимо щонайменше два варіанти того, які подальші кроки маємо зробити для того, щоб зберегти цілісність музейного фонду”, – написав Ткаченко. 

Проте про які саме варіанти йдеться – міністр не уточнив.

Раніше

Державне агентство України з питань кіно наказало реорганізувати “Довженко-Центр”, що означає ліквідацію національного кіноархіву.

Довідка

Довженко-Центр – найбільший і єдиний міжнародно визнаний кіноархів України, в якому зберігається понад 10000 найменувань (більше 60 000 одиниць зберігання) художніх, документальних, анімаційних українських та закордонних фільмів, понад 24 000 архівних документів з історії українського кіно, понад 400 музейних експонатів. Єдиний український представник в Міжнародній федерації кіноархівів (FIAF).

Колекція Довженко-Центру за значенням та обсягом дорівнює колекціям Національного художнього музею України, Музею Ханенків, Музею історії України, Бібліотеки імені Вернадського і є найбільшою в світі збіркою творів українського кіномистецтва.

Для збереження, розвитку і популяризації кіномистецтва в структурі Довженко-Центру діють Фільмофонд, Кіноархів та Музей кіно, Медіатека, видавництво, книгарня, кіносценічний простір “Сцена 6”, кінолекторій та єдина в Україні кінокопіювальна лабораторія з цілісним плівково-цифровим циклом. Така структура відповідає світовим стандартам діяльності інстутуцій, що працюють з кінематографічною спадщиною.

Источник: www.unn.com.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *