У Білорусі розширюють Лунинецький аеродром

На аеродромі валять ліс, зносять старі ангари та розчищають майданчики під будівництво нових об'єктів.

В Білорусі, у Брестській області, на Лунинецькому аеродромі розширюють територію.

Однак, як повідомляє білоруське видання «Радіо Свобода», справа ця небезпечна через підвищений рівень радіоактивного забруднення.

Видання також опублікувало свіжі супутникові знімки аеродрому в Лунінці, зроблені 7 серпня компанією Planet Labs.

«На аеродромі видно значні розширення території: валять ліс, зносять старі ангари та розчищають майданчики під будівництво нових об'єктів. Саме собою будівництво вже викликає інтерес, роботи як відомо, почалися не вчора, а ще у квітні, але важливіше, що ведуться вони на територіях із підвищеним рівнем радіоактивного забруднення», — повідомляє джерело.

Колишній науковий співробітник Академії наук Білорусі Сергій Бесараб зазначив, що Лунинець перебуває в зоні із щільністю забруднення 0 ,5-1 Кюрі/км².

«Та сама деревина, яку валять, містить перевищення Цезію-137, а точніше, за словами хіміка, ліс навколо аеродрому має рівень забруднення в ~200 Бк/кг (тобто вже не норма). Грунти тут бідні, ліси переважно соснові, тому цезій чудово вилуговується з ґрунту і накопичується в деревині. А з такої соснової деревини радіонукліди при згорянні відмінно переходять у легко засвоювану через легені людини форму. Про радіаційний контроль пиломатеріалу навіть годі й говорити», — пише Бесараб.

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *