Туреччина запалює на Євро, Нідерланди продовжують боротьбу: хто вийшов в 1/4 фіналу 2 липня

СПЕЦПРОЄКТ Матеріали з позначкою “Спецпроєкт”, “Партнерський матеріал” чи “Актуально” розміщені на комерційній основі. Редакція може не поділяти цю позицію. Софія Кулай

Визначились останні команди-учасниці чвертьфінального раунду чемпіонату Європи-2024 з футболу. У заключний ігровий день 1/8 фіналу зустрічались збірні Румунії, Нідерландів, Австрії та Туреччини.

У першому матчі ігрового дня Румунія приймала Нідерланди. У бій за путівку у чвертьфінал Євро-2024 вступила колишня суперниця збірної України на етапі групового раунду змагань. 24 Канал розповідає, хто переміг 2 липня та вийшов в 1/4 фіналу чемпіонату Європи.

Румунія – Нідерланди 0:3

Голи: Гакпо, 20, Мален, 83, 90+3

Перший момент забити у матчі створили господарі. Ман після сольного проходу пробив над поперечиною. Чудова була нагода у Румунії несподівано повести у рахунку. Не вдалось!

Вже через 6 хвилин гості відповіли голом. Гакпо переграв Ніце ударом з меж штрафного майданчика. Нідерланди відкрили рахунок у грі у середині першого тайму 0:1.

Найочікуваніша футбольна подія року – Євро-2024 – вже розпочалася. Саме час збирати друзів та вболівати за свою збірну!
Сила духу є у кожного, у чому твоя?
Nemiroff De Luxe. That’s my spirit.

Майже одразу “помаранчеві” могли подвоїти свою перевагу на табло. Але м’яч після удару головою від Де Врея був неточним.

Під завісу першого тайму ще один непоганий момент був біля володінь Ніце. Удару Сімонса після передачі Дюмфріса трохи забракло влучності.

На перерву команди пішли за мінімальної переваги на табло Нідерландів 0:1.

У другій частині поєдинку гості продовжили штурмувати румунські ворота. Удар Депая був заблокований.

На 58-й хвилині Ван Дейк перевірив на міцність стійку воріт Румунії, коли виграв боротьбу на другому поверсі після подачі із кутового.

Підопічні Кумана помстились за Україну

Ще через 4 хвилини Ніце продемонстрував дива реакції, парирувавши постріл Гакпо. Вбивчий момент не реалізував нападник гостей.

На 63-й хвилині Гакпо міг подвоювати перевагу “помаранчевих”, якби його гол був зарахований. Офсайд!

Гості не опустили руки після незарахованого голу. В останні 10 хвилин основного часу м’яч вдруге побував у румунських воротах. Мален став автором другого м’яча Нідерландів – 0:2.

Вже у компенсований до матчу час підопічні Кумана добили румунів – 0:3.

Збірна Румунії вилетіла із Євро-2024.

Відеоогляд матчу Румунія – Нідерланди

Австрія – Туреччина 1:2

Голи: Грегорич, 66 – Демірал, 1, 59

Матч між Австрією та Туреччиною закінчив програму 1/8 фіналу Євро-2024 з футболу. Вже на першій хвилині Демірал шокував австрійців швидким голом – 0:1. Цей м’яч став єдиним у першому таймі.

Відео першого голу Демірала

Наступного голу уболівальникам довелось чекати ще 58 хвилин, коли Демірал оформив дубль в австрійські ворота Пенца. Туреччина подвоїла свою перевагу.

Як Демірал забив другий гол: дивіться відео

Рахунок у матчі 0:2 протримався лише сім хвилин. Грегорич відквитав один м’яч, повернувши австрійців та інтригу у гру – 1:2.

Відео м’яча Австрії

Збірна Австрії більше награла на два голи, але так і не засмутила вдруге турецького голкіпера. До прикладу, статистика очікуваних голів (xG) цьому свідчить: Австрія (2,42), Туреччина (0,77). Та й ударів у бік воріт турків було більше – 18 проти лише 5-ти від гостей.

Але статистичні цифри у протоколі матчу не грають у футбол. Туреччина несподівано закінчила шлях Австрії на Євро-2024.

Туреччина в 1/4 фіналу чемпіонату континенту зіграє проти Нідерландів (6 липня, 22:00 у Берліні).