Туреччина та США мають провести «стратегічну розмову» — прессекретар президента

КИЇВ. 14 березня. УНН. Туреччині та США необхідно провести ширшу геополітичну стратегічну розмову, заявив прессекретар президента Туреччини Ібрагім Калин, зазначивши, що відносини між двома країнами ґрунтуються на взаємній повазі та взаємних інтересах. Про це пише УНН посилаючись на Anadolu.

Деталі

Виступаючи на американо-турецькому бізнес-форумі у Вашингтоні, Калин наголосив на необхідності «стратегічної розмови», зазначивши при цьому, що Туреччина піддавалася «несправедливому» і «упередженому» різному аналізу, коли йшлося про «значення і силу нашого альянсу», а також щодо війни в Україні та інших регіональних питань.

«Звичайно, у нас можуть бути певні розбіжності щодо певних питань. Навіть у найближчих союзників, таких як Велика Британія та США чи будь-який інший партнер, бувають моменти, коли у вас є розбіжності, але я думаю, що ці розбіжності безумовно можна подолати», — додав Калин.

«Звичайно, відносини між Туреччиною та США ґрунтуються на взаємній повазі, взаємних інтересах та на принципах належного управління, принципах взаєморозуміння».

Що стосується процесу продажу винищувачів F-16 Туреччині, Калин сказав, що прив’язування заявок Фінляндії та Швеції до НАТО з продажами F-16 «цілком нелогічне, неприйнятне і контрпродуктивне».

Додамо

Туреччина подала офіційний запит на купівлю 40 літаків F-16 та майже 80 комплектів для модернізації у Сполучених Штатах у 2021 році. Представники адміністрації Байдена висловили підтримку запропонованому продажу за умови її схвалення Конгресом.

Згідно з звітом WSJ, адміністрація Байдена окремо планує отримати схвалення Конгресу на продаж літаків F-35 регіональному супернику Туреччини Греції.

Туреччина була виключена із програми спільних ударних винищувачів F-35, де вона колись була партнером з виробництва, через купівлю нею систем протиракетної оборони С-400 у росії.

Источник: www.unn.com.ua

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *