Люди вимагають звільнення головнокомандувача країни.
У столиці Ірану Тегерані почались протести, пов’язані з зізнанням уряду країни у збитті українського літака Boeing 737-800.
Про заворушення повідомляють навіть центральні, пов’язані з владою іранські ЗМІ, які зазвичай уникають висвітлення протестів проти очільників держави, зазначає Guardian з посиланням на Reuters.
#دروغ_سخت
به من نگو فتنهگر.. pic.twitter.com/2VcnZ81TTZ
— Bahare Hedayat (@HedayatBahare) January 11, 2020
Протест почали студенти у студмістечку технологічного університету Аміркабіра у Тегерані, однак натовп пішов далі вулицями та до нього приєднуються інші громадяни.
فریاد فریاد، از اینهمه بیداد#دروغ_سخت
جلوی دانشگاه پلی تکنیک pic.twitter.com/iFmkoFF0iX
— Bahare Hedayat (@HedayatBahare) January 11, 2020
Зазначається, що протестувальники навіть тримають портрети генерала Сулеймані та вимагають звільнення верховного головнокомандувача аятоли Алі Хаменеї. За підрахунками іранського агентства, на протест вийшли від 700 до 1000 людей. Однак інші ЗМІ зазначають, що протестувальників може бути значно більше.
Як повідомляє “Громадське”, акції скорботи, на яких почали вигукувати політичні гасла, відбулись біля трьох університетів. За деякими повідомленнями, до зібрань правоохоронці застосували силу – розганяли кийками та сльозогінним газом, а згодом перекрили центр Тегерану, аби завадити масовим акціям.
Як відомо, президент України Володимир Зеленський переговорив з президентом Ірану Хасаном Рухані – тіла загиблих від ракетного удару передадуть наступного тижня.
Як повідомлялося, офіційний Іран заявив, що ракета “земля-повітря” збила літак МАУ рейсом “Тегеран-Київ”, на борту якого загинуло 167 пасажирів і 9 членів екіпажу. В офіційній заяві йдеться про те, що трагедія сталася через “людський фактор”. Літак помилково сприйняли за ворожий об’єкт після того як він повернув у бік військового центру Корпусу вартових Ісламської революції. За кілька годин до катастрофи іранські військові обстріляли дві військові бази США на території Іраку.
Нагадаємо, вранці 8 січня у столиці Ірану Тегерані розбився український пасажирський літак авіакомпанії МАУ, який виконував рейс “Тегеран-Київ”. На борту перебували 167 пасажирів і 9 членів екіпажу, ніхто не вижив. Увесь екіпаж, а також два пасажири були громадянами України. Відомо, що на рейс зареєструвалося 169 пасажирів, втім, двоє людей так і не сіли на борт літака.
До Ірану вирушив борт авіації ЗСУ із 45 фахівцями різних галузей, які будуть залучені до з’ясування обставин катастрофи літака авіакомпанії МАУ. На час встановлення обставин авікатастрофи всі українські авіакомпанії тимчасово припинять польоти у повітряному просторі Ірану.