У штабі Тихановської розповіли, чому кандидатка перебуває у Литві та коли планує повернутися до Білорусі

У штабі сподіваються на допомогу від ЄС.

Світлана Тихановська перебуває у “вимушеній еміграції” у Литві та планує повернутися до Білорусі, коли “не буде загрози для родини”.

Про це голова штабу кандидатки в президенти Марія Мороз розповіла в інтерв'ю для DW.

“Ми плануємо повернутися, ми дуже цього хочемо, і чим швидше це відбудеться, тим краще, – сказала Мороз. – Але це відбудеться тоді, коли не буде загроз для наших родин”.

За її словами, переїзд до Литви був “несподіваним і незапланованим”, й ані вона сама, ані Тихановська не збиралися емігрувати з Білорусі.

Утім, хто організував виїзд з країни, Мороз поки тримає у таємниці. Зазначає лише: “Ані я, ані вона не хотіли їхати з Білорусі, ми хочемо повернутися на батьківщину, до своїх близьких”.

Після прибуття до Вільнюса обидві жінки та їхні діти опинилися в умовах карантину, в якому вони перебуватимуть два тижні, до 25 серпня. Живуть вони разом, в одній квартирі, продукти замовляють через інтернет.

“Умови приблизно такі ж, як у Мінську, – розповіла Мороз. – Звичайна квартира, є дах над головою та харчування. Влада Литви ставиться до нас з розумінням”.

Очільниця штабу додала, що почувається добре, “цілком у строю”, тоді як Тихановській, за її словами, гірше, “емоційно дуже важко”, однак, обидві продовжують працювати.

Тим часом у штабі сподіваються на допомогу від ЄС щодо організації діалогу з урядом Білорусі.

“Ми звертаємося до міжнародного співтовариства, до європейських країн з проханням допомогти нам в організації діалогу з білоруською владою, – сказала Марія Мороз. – Якщо європейські країни зможуть нам допомогти в організації цього діалогу, ми були б дуже вдячні”.

Нині за задумом Тихановської ініційовано створення Координаційної ради для забезпечення трансферу влади, до якого мають увійти трудові колективи, партії, профспілки та інші організації громадянського суспільства.

У перехідний період, за словами Мороз, ця тимчасова рада має забезпечити нормальну життєдіяльність держави. “Щоб не було хаосу та свавілля”, – пояснила вона.

Нагадаємо:

  • 9 серпня у Білорусі відбулися вибори президента, і після оприлюднення даних перших екзит-полів, де перемога була за Лукашенком, білоруси вийшли на акції протесту в багатьох містах країни.
  • Вже під час перших зіткнень з ОМОНом правоохоронці використали світлошумові гранати, гумові кулі і водомети, а Інтернет не працював на території країни всю ніч.
  • На вечір 14 серпня відомо про щонайменше трьох загиблих внаслідок протестів. Раніше МВС Білорусі повідомило про 6 700 затриманих. А, за даними Міністерства охорони здоров'я, під час вуличних зіткнень травмувались щонайменше 250 людей. 
  • На п'ятий день протестів міністр внутрішніх справ Білорусі Юрій Караєв перепросив за знущання силовиків над мітингувальниками.
  • На шостий день протестів президент Білорусі Олександр Лукашенко спростував чутки про нібито його втечу з країни та заявив, що страйки можуть негативно позначитися на майбутній роботі підприємств.
  • Тим часом держави Європейського союзу погодилися не вважати чинними результати президентських виборів у Білорусі, оголошені ЦВК.

Відео

У Білорусі ЦВК оголосила переможцем виборів Лукашенка: що зараз відбувається в країні

Сенсації не відбулось: попри всі несамовиті протести проти фальсифікацій, Лукашенка оголосили переможцем. Усі скарги про численні порушення під час виборів комісія відхилила. Протести по всій країні не припиняються! Страйки вже набули масштабів загальнодержавних! Тим часом із ментівських катівень випустили частину людей – побитих, скалічених, принижених! Більше про ситуацію в сусідній країні розповість Катерина Федорченко. Повні випуски дивіться на 1+1 video

Приєднуйтесь також до tsn.ua у Google News.

Стежте за останніми новинами!

Приєднатись

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *