“У мене є відео”: батько першої жертви протестів у Білорусі спростовує версію про вибуховий пристрій

Валерія Тарайковського досі не пустили в морг до тіла сина, однак, скаржитися на дії силовиків він не буде.

Прощання із 34-річним Олександром Тарайковським, який, за версією МВС Білорусі, загинув від вибуху гранати під час протестів у Мінську 10 серпня, відбудуться у суботу, 15 серпня, о 12:00 біля станції метро “Пушкінська”.

Про це повідомляє “Наша ніва”.

Також, за інформацією видання, у неділю в країні відбудеться загальнонаціональний марш за свободу.

А тим часом, як повідомляє “РБК”, батько загиблого Олександра Тарайковского Валерій не вірить у версію про вибуховий пристрій, однак, не планує писати скаргу на дії силовиків. Він розповів, що його досі не пустили в морг до тіла сина. 

“Яка прокуратура, якщо сьогодні я захотів ще раз побачити сина, а мене не пустили в морг? Мене тримали майже дві години, потім сказали, що не мають права. Я сказав: я батько, я маю право навіть зараз забрати (тіло – ред.). Сказали, що я побачу його лише завтра”, – розповів Валерій Тарайковський.

Він також зазначив, що має відео, яке доводить, що його син не намагався поцілити у силовиків вибухонебезпечним предметом. 

Радыё Свабода

“Він йшов по вулиці один. У мене є відео – він йде в бік ОМОНу, постріл, і він падає. Вони сказали, у нього був вибуховий пристрій. Який вибуховий пристрій? У нього навіть цигарки в руках не було. Був у майці та в коротких штанцях, усе”, – наголосив батько Тарайковського.

Раніше дружина загиблого, яка дізналася про те, що сталося, від журналістів, розповіла, що рідні шукали Олександра впродовж двох діб.

Вона також не вірить у версію МВС, бо, під час впізнання тіла, не побачила жодних поранень, які чоловік міг би отримати від вибухового пристрою.

“Він був дуже обурений тим, що людей затримували та розстрілювали. Він дізнався, що туди їдуть люди, і сказав, що поїде до своєї квартири в цьому районі, – розповідала жінка. – У нього нічого не було: шорти, біла футболка, телефон. У мене є його паспорт. У нього є квартира неподалік”.

Вона впевнена, що її чоловік міг би вижити, якби йому надали належну медичну допомогу. 

Нагадаємо:

  • 9 серпня у Білорусі відбулися вибори президента, і після оприлюднення даних перших екзит-полів, де перемога була за Лукашенком, білоруси вийшли на акції протесту в багатьох містах країни.
  • Вже під час перших зіткнень з ОМОНом правоохоронці використали світлошумові гранати, гумові кулі і водомети, а Інтернет не працював на території країни всю ніч.
  • На вечір 14 серпня відомо про щонайменше трьох загиблих внаслідок протестів. Раніше МВС Білорусі повідомило про 6 700 затриманих. А, за даними Міністерства охорони здоров’я, під час вуличних зіткнень травмувались щонайменше 250 людей. 
  • На п’ятий день протестів міністр внутрішніх справ Білорусі Юрій Караєв перепросив за знущання силовиків над мітингувальниками.
  • На шостий день протестів президент Білорусі Олександр Лукашенко спростував чутки про нібито його втечу з країни та заявив, що страйки можуть негативно позначитися на майбутній роботі підприємств.
  • Тим часом держави Європейського союзу погодилися не вважати чинними результати президентських виборів у Білорусі, оголошені ЦВК.

Відео

У Білорусі оголосили остаточні результати виборів

Вся країна страйкує – Лукашенко не поступається. ЦВК Білорусі оголосила остаточні результати виборів: 80 відсотків голосів приписали незмінному очільнику, 10 – його суперниці Тихановській. Комісія відхилила скарги на численні порушення під час виборів. Люди по всій країні проводять дні і ночі на вулицях, роботу зупинили підприємства-гіганти. Міліція тисячами випускає затриманих. Що вони розповідають про пережите і як це впливає на протестні настрої – розповість ТСН.    

Приєднуйтесь також до tsn.ua у Google News.

Стежте за останніми новинами!

Приєднатись

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *