Серед інших загроз – міжнародні конфлікти, міграція, кібератаки і гібридні напади.
Агресивні дії Росії й міжнародний тероризм залишаються серйозними і головними загрозами безпеці країн-членів НАТО. При цьому Альянс готовий до співпраці з Росією.
Про це йдеться в підсумковій заяві, яку ухвалили 4 грудня на саміті Альянсу в Лондоні.
Читайте також:
Скандал на саміті НАТО. Трамп залишає зустріч після образ з боку Трюдо
“Агресивні дії Росії є загрозою євроатлантичної безпеки, тероризм у всіх його формах становить постійну небезпеку для всіх нас”, – сказано в заяві.
Серед другорядних загроз перераховані міжнародні конфлікти, міграція, кібератаки і гібридні нападу. Також наголошується, що зростання впливу Китаю в НАТО вважають не лише можливістю для поглиблення співпраці, а й проблемою. Члени Альянсу висловили намір і надалі вживати заходів щодо захисту своїх кордонів і зниження ядерної загрози з боку Москви.
“Ми вживаємо заходи і будемо надалі помірковано та відповідально вживати заходів у відповідь на розгортання Росією нових ракет середньої дальності, які призвели до припинення дії Договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності (ДРСМД) і створюють значні ризики для євроатлантичної безпеки”, – йдеться в документі.
При цьому в Альянсі підкреслюють, що відкриті для діалогу з російською стороною за умови, що “дії Росії роблять це можливим”. За словами генсека НАТО Єнса Столтенберга, Москва залишається найбільшим союзником Альянсу і в блоці зацікавлені в поліпшенні діалогу з РФ.
“Ми віддані сильному стримуванню та обороні, залишаючись при цьому відкритими до повноцінного діалогу з Росією. Я і НАТО віримо в діалог, він потрібен, щоб була транспарентність, аби не було небезпечних інцидентів”, – сказав він.
Нагадаємо, 3 грудня на саміті в Лондоні американський президент Дональд Трамп, коментуючи свої погляди на відносини НАТО з Росією, заявив, що Сполучені Штати добре ладнають із російською стороною. Він вважає, що хороших відносин між обома країнами хочуть і росіяни. А також додав, що РФ прагне укласти нову угоду, яка стосується контролю над озброєннями і ядерною зброєю, до угоди нібито хоче долучитися і Китай.