Трамп вирішив скоротити внески США до бюджету НАТО – CNN

Заощаджені кошти можуть бути направлені у тому числі на допомогу Україні.

Адміністрація президента США Дональда Трампа вирішила скоротити внески своєї країни до колективного бюджету НАТО.

Про це повідомляє CNN із посиланням на декількох американських посадовців та чиновників НАТО.

Читайте також:

Україна не зможе увійти до НАТО, поки триває війна з Росією — радник Трампа

Раніше Вашингтон надавав близько 22% прямого фінансування НАТО, що покриває витрати на утримання штабу Альянсу, спільні інвестиції в безпеку та деякі комбіновані військові операції. Це значною мірою символічний крок, оскільки прямий бюджет НАТО порівняно невеликий — близько 2,5 мільярдів доларів, і є окремим від національних бюджетів на оборону, які НАТО рекомендує встановлювати на рівні 2% від ВВП.

Адміністрація Трампа прагне зменшити свій внесок приблизно до 16%, привівши це у відповідність з Німеччиною, яка надає 14,8%, повідомили журналістам у Міноборони США. 

Недостачу коштів планують доповнити інші члени НАТО – нову формулу узгодили цього тижня.

«Усі союзники погодилися з новою формулою розподілу витрат. Згідно з нею, частка витрат з боку більшості європейських союзників та Канади збільшиться, а частка США знизиться. Це важлива демонстрація прихильності союзників до Альянсу та до більш справедливого розподілу [фінансового] тягаря», — заявив представник НАТО.

Один із представників Міноборони США заявив, що заощаджені Вашингтоном кошти допоможуть фінансувати інші військові та безпекові програми в Європі, включаючи ті країни, які не є членами НАТО – Україну та Грузію, що перебувають на передовій у протистоянні з Росією.

Раніше генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг наголошував, що Україна та Грузія є важливими партнерами Організації Північноатлантичного договору. Він закликав учасників блоку активізувати співпрацю з цими країнами.

Відео

"Усі союзники погодилися, що Україна стане членом НАТО" — Столтенберг дав інтерв'ю ТСН.Тиждень

Україна буде членом НАТО. У цьому запевнив генсек Альянсу Єнс Столтенберг — під час ексклюзивного інтерв'ю, яке він дав  кореспонденту ТСН.Тиждень Андрію Цаплієнку.  Як приклад  — він навів досвід Північної Македонії, яка на початку 2020 року стане повноправним членом організації.

 

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *