Російського мільярдера Дерипаску позбавили громадянства Кіпру – новини світу

Окрім мільярдера, громадянства позбулися ще 8 росіян.

Близького до президента РФ  мільярдера Олега Дерипаску влада Кіпру позбавила громадянства через відкриті проти нього кримінальні справи.

Про це пише кіпрська газета Politis.

Окрім Дерипаски, громадянства Кіпру втратили його син і дочка, а також колишні керівники Єврофінанс Моснарбанка Володимир Столяренко та Олександр Бондаренко, яких в Росії оголосили в міжнародний розшук через звинувачення в шахрайстві.

На початку листопада влада Кіпру оголосила про початок відкликання громадянства у 26 осіб, які отримали його через інвестиції в країну. Серед них виявилося дев'ять росіян.

Влада Кіпру поянює цей крок тим, що на цих людей виписані ордери на арешт, офіційно їх імена не називалися. Глава МВС Кіпру раніше заявляв, що відкликатимуть громадянства, видані в період від 2012 до 2017 роки.

Нагадаємо, раніше програма «Схеми: корупція в деталях» викрила компанію впливового російського олігарха, друга президента РФ Володимира Путіна Олега Дерипаски на видобуванні в Україні унікального мінерала, який вивозять до Росії для оборонної промисловості. За даними журналістів, кіпрська фірма United Company Rusal Silicon Limited, яка є дочірньою компанією російського холдингу «Русол» Дерипаски, з 2011 року є власником ТОВ «Глухівський кар’єр кварцитів». 

Відео

Адміністрація президента США може скасувати санкції щодо бізнесу Олега Дерипаски

Йдеться про три його компанії. Дерипаска виконав формальні умови, скоротивши свою долю і вийшовши з ради правління цих компаній, одна з яких через загрозу санкцій опинилася на межі технічного дефолту. Про боротьбу за санкції, яка не на жарт розгорнулася вже в американському Конгресі – далі у сюжеті.

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *