Президент заявив, що не боїться, та пообіцяв перемогти на виборах-2020.
Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп спостерігав за трансляцією процедури імпічменту, котра відбувалася в Палаті представників Конгресу, в телевізійній трансляції на мітингу своїх прихильників у Мічигані. Про це повідомляє abcnews.
Американський психопат. Найкращі обкладинки журналів із Трампом
Голосуванню в парламенті передували багатогодинні дебати. За їх підсумками конгресмени затвердили обидві статті обвинувачення на адресу Трампа. Після цього спікерка Палати представників Ненсі Пелосі зупинила засідання. Одночасно з цим президент, якому висловили недовіру, заявив на мітингу, що це був перший імпічмент в історії країни при відсутності складу злочину.
Загалом Трамп, як і чимало його прибічників-республіканців серед конгресменів на дебатах, говорив про економічні успіхи за свого керівництва країною та заздрість до них демократів, котрі бояться зазнати поразки на виборах наступного року. Він заявив, що процес відсторонення президента політизований, а отже не матиме підтримки американців і не завершиться успіхом. “Я спокійний”, – запевнив господар Білого дому та наголосив на власній невинуватості у висунутих до нього претензіях.
Водночас президент дуже жорстко відгукнувся про опонентів, які підтримали процедуру імпічменту своїми голосами. “Божевільна Ненсі Пелосі та демократи затаврували себе вічною ганьбою. Це безсоромність. Демократи не вірять, що у вас є право обирати свого власного президента”, – заявив Трамп учасникам мітингу на свою підтримку. “Після трьох років зловісних полювання на відьом, містифікацій, афер, сьогодні ввечері демократи намагаються анулювати голоси десятків мільйонів патріотичних американців”, – наголосив він.
Як повідомлялося, нижня палата Конгресу США більшістю голосів проголосувала за імпічмент президента США Дональда Трампа. За першу статтю щодо перевищення повноважень було віддано 230 голосів, проти – 197. За другу статтю щодо втручання в роботу Конгресу проголосували 229 депутатів, а проти неї висловилися 198. Після Палати представників, в якій більшість складають демократи, проголосувати за імпічмент має ще Сенат, де більшість мають уже республіканці.
ТСН.ua
Нагадаємо, довкола президента США Дональда Трампа розв’язався скандал, пов'язаний з Україною. Видання The Washington Post повідомило про скаргу американського розвідника проти Трампа через розмову американського лідера з іншим іноземним лідером та дану Трампом “тривожну обіцянку”. Одним з політиків, з яким міг говорити глава Сполучених Штатів, називали президента України Володимира Зеленського. Згодом видання The Washington Post із посиланням на джерела повідомило, що Трамп під час розмови саме із президентом України Володимиром Зеленським тиснув на нього і вимагав розпочати розслідування проти компанії Burisma, якою керував син Джо Байдена – його конкурента на президентських виборах 2020 року. Також Трамп нібито наказав заморозити 400 мільйонів доларів військової допомоги для України за тиждень до телефонного дзвінка.
У Конгресі США звинуватили Трампа у тиску на Україну та закликали опублікували стенограму розмови президентів Сполучених Штатів та України. Обидві сторони на це погодилися. 24 вересня голова Палати представників США Ненсі Пелосі ініціювала старт процедури імпічменту Трампа. Сам він назвав ситуацію, що склалася, “президентським харасментом”.
25 вересня Білий Дім оприлюднив стенограму розмови Трампа та Зеленського. Повний текст перекладу дивіться на ТСН.ua.
Вже 26 вересня американська розвідка оприлюднила текст скарги на президента США Дональда Трампа. Як і повідомляли ЗМІ, вона справді стосується розмови Трампа та президента України Володимира Зеленського та тривалого тиску, який, на думку розвідника, вчиняли США щодо України для особистих цілей американського президента. ТСН.ua розповів основні моменти доносу на Трампа – серед них інформація про неоднозначні контакти української сторони з Джуліані, скасування візиту Пенса до Києва та спроби Білого дому приховати все це.