Палата представників Конгресу США проголосувала за імпічмент Трампа

Основних звинувачень два – в зловживанні президентською владою і в перешкоджанні розслідуванню Конгресу щодо імпічменту.

18 грудня (за місцевим часом) Палата представників – нижня палата Конгресу США – більшістю голосів проголосувала за імпічмент президента США Дональда Трампа.

За імпічмент – 230 голосів, проти – 197.

Після Палати представників проголосувати за імпічмент має ще й Сенат Конгресу США, а там більшість голосів мають уже республіканці, які підтримують президента США.

Раніше юридичний комітет Палати представників Конгресу США оприлюднив повний 169-сторінковий звіт, у якому обґрунтовується, чому потрібно оголосити імпічмент президенту Дональду Трампу. Основних звинувачень два – в зловживанні президентською владою і в перешкоджанні розслідуванню Конгресу щодо імпічменту.

Зокрема, Трампа підозрюють у підкупі. Проте цей злочин не фігурує прямою причиною щодо імпічменту. Під підкупом розуміють тиск президента США на президента України Володимира Зеленського щодо початку корупційних розслідувань проти компанії Burisma, в якій працював Хантер Байден – син Джо Байдена, який може бути головним конкурентом Трампа на президентських виборах-2020. Як засіб шантажу було замороження надання Україні американської безпекової допомоги на 391 млн доларів. Зазначимо, що підкуп у США визнається злочином.

У звіті також ідеться про те, що Трамп хоче й надалі тиснути на Україну, маючи на увазі нещодавню поїздку особистого адвоката президента США Руді Джуліані до Києва.

Демократи переконані, що цих доказів достатньо для оголошення імпічменту. Водночас наводять ще й “фактор, який обтяжує” – мовляв, Трамп неодноразово відмовлявся зустрітися із Зеленським у Білому домі. Водночас ця б зустріч демонструвала підтримку Сполученими Штатами України на тлі війни з Росією.

У звіті також є свідчення американських політиків у Конгресі у рамках розслідування “тиску Трампа на Україну”.

“Президент Трамп поставив свої особисті політичні інтереси вище національної безпеки, вільних і справедливих виборів і нашої системи стримувань і противаг. Він провинився, і буде робити це знову, якщо його не зупинити. Президента Трампа слід усунути з посади”, – говориться в звіті.

ТСН.ua

Відео

Дональд Трамп заявив, що не дивитиметься засідання щодо імпічменту

Палата представників Конгресу США вирішуватиме, чи відправити вперше в історії американського президента у відставку. Якщо парламентарі підтримають рішення про імпічмент, справа піде до Сенату. Голосування американці супроводжують масштабними протестами. Свіжі подробиці – дивіться далі.  

Нагадаємо, довкола президента США Дональда Трампа розв’язався скандал, пов'язаний з Україною. Видання The Washington Post повідомило про скаргу американського розвідника проти Трампа через розмову американського лідера з іншим іноземним лідером та дану Трампом  “тривожну обіцянку”. Одним з політиків, з яким міг говорити глава Сполучених Штатів, називали президента України Володимира Зеленського. Згодом видання The Washington Post із посиланням на джерела повідомило, що Трамп під час розмови саме із президентом України Володимиром Зеленським тиснув на нього і вимагав розпочати розслідування проти компанії Burisma, якою керував син Джо Байдена – його конкурента на президентських виборах 2020 року. Також Трамп нібито наказав заморозити 400 мільйонів доларів військової допомоги для України за тиждень до телефонного дзвінка. 

У Конгресі США звинуватили Трампа у тиску на Україну та закликали опублікували стенограму розмови президентів Сполучених Штатів та України. Обидві сторони на це погодилися. 24 вересня голова Палати представників США Ненсі Пелосі ініціювала старт процедури імпічменту Трампа. Сам він назвав ситуацію, що склалася, “президентським харасментом”. 

25 вересня Білий Дім оприлюднив стенограму розмови Трампа та Зеленського. Повний текст перекладу дивіться на ТСН.ua.

Вже 26 вересня американська розвідка оприлюднила текст скарги на президента США Дональда Трампа. Як і повідомляли ЗМІ, вона справді стосується розмови Трампа та президента України Володимира Зеленського та тривалого тиску, який, на думку розвідника, вчиняли США щодо України для особистих цілей американського президента. ТСН.ua розповів основні моменти доносу на Трампа – серед них інформація про неоднозначні контакти української сторони з Джуліані, скасування візиту Пенса до Києва та спроби Білого дому приховати все це.

 

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *