Також 3 березня ввечері "таліби" напали на поліцію в центральній провінції Урузган, внаслідок чого шість поліцейських загинули, а ще семеро поранено.
Сполучені Штати Америки 4 березня здійснили авіаудари по бійцям “Талібану” в Афганістані.
Як повідомляє Daily Sabah з посиланням на урядових чиновників країни, авіаудари були нанесені після того, як щонайменше 20 афганських солдатів та поліцейських були вбиті під час нічних нападів “талібів”.
Зазначається, що напади на солдатів в Афганістані активізувалися через години після того, як президент США Дональд Трамп заявив, що він “дуже добре” спілкувався з лідером “Талібану” Абдул Гані Барадаром.
“4 березня США здійснили авіаудар проти бойовиків угрупування “Талібан” в Нар-е-Сараї, провінція Гільменд, які активно атакували пункт пропуску #ANDSF. Це був оборонний удар, щоб зірвати напад бойовиків”, – написав речник американських сил в Афганістані Сонні Леггетт.
За його словами, США були готові до миру, але вони несуть відповідальність за захист своїх афганських партнерів.
Видання пише, що ці напади порушили мирний процес в Афганістані і можуть зірвати обмін полоненими, який запланований на 10 березня.
Нагадаємо, президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп вперше провів телефонну розмову з лідером “Талібану” Абдул Гані Барадаром.
Бесіда тривала 35 хвилин і стала першим контактом між лідером США та ватажком екстремістського руху. Про зміст бесіди відомо, що таліби визнали потребу в американській допомозі для Афганістану після тривалої війни у країні. Разом із тим Трамп назвав Барадара “жорсткою людиною”, з якою йому було приємно спілкуватися. Президент США пообіцяв максимальну участь у реабілітації Афганістану та зазначив, що виведення американських військ відповідає інтересам усіх сторін.
29 лютого стало відомо про те, що представники США та афганської організації “Талібан” у катарській столиці Досі підписали мирну угоду, яка спрямована на встановлення миру в Афганістані.
У рамках домовленостей США і НАТО з афганським урядом та “Талібаном”, спочатку американці протягом 135 днів скоротять свою військову присутність у країні до 8600 військових. У разі дотримання усіх пунктів угод протягом 14 місяців війська США та НАТО повністю покинуть країну. Таліби ж зобов’язуються припинити свої терористичні дії та відмовитися співпрацювати із будь-якими радикальними ісламістськими угрупованнями. У відповідь влада Афганістану звернеться до ООН із проханням скасувати санкції проти “Талібану”. Також афганська влада має відпустити із в’язниць ув’язнених талібів і після цього розпочнуться внутрішні мирні перемовини.