У Литві розглядають відправлення військ в Україну, Франція вже готувала таємний сценарій Маргарита ВолошинаОсновні тези
- Литва розглядає відправлення військ в Україну у разі звернення Києва та після обговорення з союзниками.
- Литва позиціонує себе як постачальника безпеки в регіоні, готова обговорювати військову участь з новою адміністрацією США.
- Франція таємно провела навчання з розгортання військ в Україні, зосереджуючись на тактичних навичках безпілотників і радіоелектронних засобів.
Західні війська можуть залучити на прохання України / Колаж 24 Каналу, ілюстративне фото
Вільнюс готовий обговорити з союзниками можливість відправлення військ в Україну у разі звернення Києва до частини західних країн, зокрема Литви. Про це заявив міністр закордонних справ країни Кястутіс Будріс.
Про це повідомляє 24 Канал з посиланням на LRT.
Що про це відомо
Після Паризького саміту, коли президент Макрон запросив президента Литви, серед іншого, обговорити ініціативу щодо розширення військової участі в Україні в різних формах, Литва не виключила такої можливості,
– заявив литовський міністр.
За його словами, Литва була постачальником безпеки в регіоні, роблячи свій внесок не лише дипломатичним шляхом, але й іншими засобами. Він вважає, що подібне питання потрібно обговорювати, виходячи з дуже чіткої й конкретної позиції, яка також передається новій адміністрації США.
Згадуючи зустріч лідерів Франції та Литви варто згадати, що за даними Іntelligence online, Франція таємно провела навчання “Персей” з розгортання військ спеціального призначення в Україні для відбиття російського прориву з території Білорусі.
Для цього восени торік в умовах цілковитої таємності Париж мобілізував весь особовий склад Сил спеціальних операцій Сухопутних військ. Французьке командування обрало для вишколу місцевість, подібну за рельєфом до русла річки Дніпра на півночі Київщини.
Згідно з оприлюдненою інформацією, тактика дій підрозділів базувалася на досвіді українських маневрів, яким вдалося стримати російське вторгнення в лютому 2022 року. Протягом тижня були перевірені дії та спорядження 3,2 тисячі бійців.
“Команди, які проводили навчання, зосередилися на тактичних навичках застосування безпілотників, встановленні радіоелектронних перешкод та радіоелектронній розвідці, а також на сумісності підрозділів в умовах боїв високої інтенсивності”, – розповідають журналісти.
Источник: www.24tv.ua