“Смерть диктатору”. У Тегерані протестують проти режиму, який причетний до збиття літака МАУ

Поліція затримує надактивних мітингарів.

У самому Тегерані в ці хвилини люди знову протестують на вулицях. Другий вечір іранці масово обурені через збитий український літак.

Пасажирами літака були головно етнічні іранці, жалоба за ними нерозривно пов'язана з питаннями до влади, яка дозволила цю трагедію. Люди вимагають, щоб режим пішов. Відзняті кадри демонструють, що на дорогах середмістя Тегерана страшенна тиснява, бо протестувальники, як повідомляють свідки, заблокували під'їзди до центральної площі Азаді, аби їх одразу не розігнали спецтехнікою. Про це йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

“Не називай мене підбурювачем, сам ти підбурювач”, “Тиран” – кричать студенти в середмісті Тегерана. “Підбуренням” іранська влада зазвичай називає будь-які неузгоджені з нею народні зібрання, кожен, хто зважується на них – ризикує потрапити до в’язниці. Те, що почалось як жалоба за жертвами, стрімко переросло у протест.

Іще один популярний минулого вечора вигук – “смерть диктатору”. Тисячі студентів виходять на стихійні марші одразу в кількох районах столиці, почувши зізнання іранської влади в тому, що український Боїнг, більшість пасажирів якого етнічні іранці – збив Іран. Пояснення, що це була людська помилка, не задовольнило людей. Вони вийшли вимагати відставки режиму. Силовики застосовують сльозогінний газ і розганяють натовп. Був затриманий британський посол після того, як його помітили з телефоном – Роберт Макейр знімав протестувальників. 

Як повідомлялося, офіційний Іран заявив, що ракета “земля-повітря” збила літак МАУ рейсом “Тегеран-Київ”, на борту якого загинуло 167 пасажирів і 9 членів екіпажу. В офіційній заяві йдеться про те, що трагедія сталася через “людський фактор”. Літак помилково сприйняли за ворожий об'єкт після того як він повернув у бік військового центру Корпусу вартових Ісламської революції. За кілька годин до катастрофи іранські військові обстріляли дві військові бази США на території Іраку.

Президент Ірану Хасан Роухані назвав трагедію “непрощенною помилкою” і заявив, що країна продовжить розслідування катастрофи українського літака. Своєю чергою лідер України Володимир Зеленський сказав, що Україна чекає від Ірану повного визнання провини у збитті літака МАУ, проведенні розслідування та поверненні тіл загиблих.

Нагадаємо, вранці 8 січня у столиці Ірану Тегерані розбився український пасажирський літак авіакомпанії МАУ, який виконував рейс “Тегеран-Київ”. На борту перебували 167 пасажирів і 9 членів екіпажу, ніхто не вижив. Увесь екіпаж, а також два пасажири були громадянами України. Відомо, що на рейс зареєструвалося 169 пасажирів, втім, двоє людей так і не сіли на борт літака.

Офіс генпрокурора розпочав розслідування катастрофи – справа розглядається за ч. 3 статті 276 Кримінального кодексу (порушення правил безпеки руху або експлуатації повітряного транспорту, що спричинило загибель людей). До Ірану вирушив борт авіації ЗСУ із 45 фахівцями різних галузей, які будуть залучені до з’ясування обставин катастрофи літака авіакомпанії МАУ. На час встановлення обставин авікатастрофи всі українські авіакомпанії тимчасово припинять польоти у повітряному просторі Ірану.

Відео

Іранці масово протестують на знак обурення через збитий український "Боїнг"

У самому Тегерані в ці хвилини люди знову на вулицях. Другий вечір іранці масово протестують на знак обурення через збитий український "Боїнг". Пасажирами літака були головно етнічні іранці, жалоба за ними нерозривно пов'язана з болючими запитаннями до влади, яка дозволила цю трагедію. Люди вимагають, щоби режим пішов.  

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *