Путін звернувся до Газпрому щодо України

Газпрому не варто збільшувати поставки газу новими трубопроводами в обхід України, хоча це вигідно, відзначив російський лідер.

 

Російський Газпром має і далі виконувати контрактні зобов’язання з постачання газу через Україну. Про це сказав президент РФ Володимир Путін на нараді з питань розвитку енергетики, повідомляє прес-служба Кремля в середу, 6 жовтня.

 

 

 

«Потрібно повністю дотримуватися контрактних зобов’язань щодо транзиту, прокачування нашого газу через територію України, через ГТС України. По-перше, не треба нікого ставити в скрутне становище, включно з Україною, незважаючи на всі моменти, пов’язані з російсько-українськими відносинами на сьогоднішній день, а по-друге, не потрібно підривати довіру до Газпрому як до надійного, абсолютно надійного партнера в усіх відношеннях», — сказав Путін.

 

Він також висловив думку, що Газпрому не варто збільшувати поставки газу новими трубопроводами в обхід України, хоча це вигідно.

 

«Дивіться: Газпром вважає, що йому економічно доцільніше, вигідніше навіть було б заплатити Україні штраф, але збільшити обсяг прокачування по нових системах саме з огляду на обставини, про які я сказав, — тиск більший у трубі, менше викидів в атмосферу СО2, дешевше все виходить — під 3 млрд за рік. Але я прошу цього не робити», — відзначив Путін.

 

Також він додав, що тиск газу по ГТС не можна збільшити, «адже вона не ремонтувалася вже десятиліття».

 

«Там будь-якої миті може щось лопнути, статися. І тоді настануть взагалі несприятливі наслідки для всіх: і для транзитної сторони, і для споживачів», — резюмував Путін.

 

Раніше Володимир Путін назвав причину енергокризи в Європі. Він вважає, до цього привела відмова влади ЄС від довгострокових контрактів і перехід до біржової торгівлі газом.

 

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Україна-Росія: газове питання

СюжетТранзит із присмаком корупції. Слабкі місця газової угоди

СюжетГазові переговори: нова пропозиція ЄС і «пакетне» рішення РФ — DW

Міністр економіки ФРН заявляє про прогрес у спорі щодо транзиту газу

Порошенко: «Північний потік-2» робить ФРН залежною від Росії

Источник: www.ua.korrespondent.net

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *