Європу охопив ідеальний газовий шторм. Bloomberg

У європейських країнах вартість блакитного палива продовжує бити рекорди на тлі посилення побоювань із приводу поставок енергоносіїв.

 

Європейський газовий ринок підходить до зими з рекордно високими рівнями цін через низький рівень запасів у підземних сховищах, конкуренцію за СПГ з Азією, а також через небажання Газпрому збільшувати поставки над контрактними обсягями. Корреспондент.net наводить переклад статті агентства Bloomberg.

 

 

“Надзвичайно дражливі настрої”

 

Глобальний дефіцит палива порушує роботу ринків від Великої Британії до Китаю на тлі спроб глобальної економіки відновитися після пандемії. Ціни, що стрімко зростають, загрожують зростанням інфляції та починають позначатися на промисловому виробництві, тому деякі компанії в Європі змушені скорочувати обсяги виробництва.

 

Побоювання із приводу рівня запасів в європейських газових сховищах зростають із наближенням зими, що лише спонукає до подальшого зростання цін.

 

“Надзвичайно дражливі настрої на ринку зберігаються через побоювання скорочення поставок у зимовий період”, – відзначив у вівторок трейдер групи Energi Danmark.

 

Як пише Інтерфакс, президент Росії Володимир Путін сказав у вівторок, 5 жовтня, що на європейському енергетичному ринку зараз “істерика і якась плутанина” на тлі скорочення інвестицій у видобувну галузь.

 

Запаси газу в Європі зараз на найнижчому для цієї пори року рівні більш ніж за десятиліття. Обсягів внутрішнього видобутку рішуче не вистачає, тоді як поставки з Росії, яка є основним продавцем, обмежені, а глобальна конкуренція за скраплений природний газ і далі посилюється.

 

Спотові ціни на СПГ в Північній Азії досягли рекорду. Це відбувається на тлі обмежень видобутку і спроб кінцевих споживачів накопичити запаси напередодні холодної зими.

 

“Якщо у нас буде холодний початок зими і ми будемо відбирати газ, то до настання холодної зими у нас не залишиться газу”, – сказала Кетрін Ньюман, головний виконавчий директор компанії Limejump, у вівторок на галузевій конференції.

 

 

Північний потік-2

 

Навіть новина про те, що Росія готує до запуску свій суперечливий новий газопровід до Німеччини, – новина, яка ще два місяці тому сприяла зниженню цін, – не сповільнила рекордне зростання цін.

 

Оператор Північного потоку-2 почав заповнювати першу частину газопроводу, він готує її до випробувань, і вже надав німецькій владі всю необхідну документацію.

 

Хоча про точну дату початку поставок цим газопроводом досі невідомо, адже йому ще потрібно отримати дозволи від інших регуляторів. Група членів Європарламенту закликала владу ЄС провести перевірку того, наскільки цей проект відповідає законодавству Євроспільноти.

 

Також невідомо, скільки палива російська компанія Газпром зможе додати до свого експорту в короткостроковій перспективі, натомість зараз вона заповнює сховища всередині Росії на тлі зростаючого внутрішнього попиту.

 

На цей час Росія споживає більше газу, ніж до початку пандемії, тому що ранні заморозки по всій країні стали причиною дострокового початку опалювального сезону.

 

Вплив Північного потоку-2 на газові ф’ючерси з відкладеним постачанням “є обмеженим, з огляду на серйозні розбіжності між попитом і пропозицією, які спостерігаються наприкінці 2021 року”, як відзначив консультант Inspired Energy у своїй службовій записці.

 

У вівторок місячні ф’ючерси на нідерландський газ підскочили на 26 відсотків, вони досягнули рекордної із січня позначки в 121,46 євро за мегават-годину. Британський еквівалентний еталон виріс на 24 відсотки і досяг безпрецедентної позначки 305,94 пенса за термальну одиницю. 

 

 

Ідеальний шторм

 

Ціни на електроенергію в Німеччині на наступний рік виросли до рекордних 161,25 євро за мегават-годину, і ціни на наступний місяць теж піднялися до найвищих показників за всю історію. Ціни на вугілля в Північно-Західній Європі з поставкою в наступному місяці підскочили на 34 відсотки до рекордно високого рівня в 280 доларів за тонну.

 

“Європейські ціни на електроенергію переживають “ідеальний шторм”, – відзначили у своїй службовій записці аналітики Barclays Plc. – Ми вважаємо, що побоювання із приводу низьких рівнів запасів у німецьких газосховищах цієї зими можуть і далі посилюватися, що призведе до стійко високих цін на електроенергію”.

 

Енергокриза. Британія відмовляється від газу і вугілля

 

Німецька комунальна компанія Steag призупинила роботу своєї вугільної станції в Бергкамені через нестачу палива. З такою ситуацією також зіткнуться більшість операторів вугільних електростанцій, про це повідомив представник цієї компанії минулого тижня.

 

Тим часом довгій суперечці між профспілками енергетиків і французькою компанією Electricite de France далеко до завершення: атомні станції та гідроелектростанції припинили виробляти електроенергію на 24 години на тлі страйку, який почався о 21:00 за часом Парижа в понеділок, 4 жовтня.

 

За матеріалами: ИноСМИ

 

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: www.ua.korrespondent.net

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *