Помер колишній мер Москви Лужков

Відомо, що політик перебував у Європі.

На 84 році життя помер колишній мер Москви Юрій Лужков. Про це повідомляють численні ЗМІ та агентство «Інтерфакс» з посиланням на джерела у оточенні політика. Відомо, що він перебував у Європі.

За інформацією «Рен-ТВ» Лужков помер в лікарні німецького Мюнхена, де йому робили операцію на серці.

Останні роки Лужков сильно хворів. Два роки тому повідомлялось, що Лужкова екстрено госпіталізували, лікарі вивели його зі стану клінічної смерті і продовжували боротися за його життя, допоки стан Лужкова не поліпшився. На яку саме недугу страждав колишній очільник Москви, не зазначалось.

Лужков керував російською столицею 18 років. 28 вересня 2010 тодішній президент Дмитро Медведєв відправив його у відставку «у зв'язку з втратою довіри».

На посаду мера російської столиці був призначений у червні 1992 року тодішнім президентом РФ Борисом Єльциним, а згодом чотири рази переобирався.

Відзначився масштабними знесеннями у Москві старих побудов, зокрема – зносом п’ятиповерхових «хрущівок». Також відомий великими проектами побудови автомобільних доріг та розв’язок. Критики звинувачують Лужкова у тому, що під час реконструкцій було знищено кілька історичних будівель, а також змінено самий ландшафт Москви.

Лужкова звинувачували у корумпованості столичної влади та незаконному збагаченні. Статки його дружини Олени Батуриної становлять за оцінками Forbes більше двох мільярдів доларів.

Стимулом до звільнення Лужкова став фільм-розслідування «Справа в кепці» (у назві обігрується улюблений головний убор ексмера Москви). У фільмі, що вийшов в ефір у вересні 2010 року, показані скандальні та маловідомі подробиці діяльності Лужкова, зокрема про смог у Москві в серпні 2010 року, скандал з вирубкою Хімкінського лісу, насильницьке виселення старожилів спального району та численні факти корупції. При цьому трансляцію фільму намагались перервати – ефір обривався.

Був співголовою владної партії РФ «Єдина Росія», але після відставки подав заяву про вихід і з партії також.

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *