Після загибелі іранського командира Касема Сулеймані під час авіаудару ситуація на Близькому Сході загострилася.
Парламент Іраку проголосував за припинення угоди з коаліцією на чолі зі США щодо боротьби з “Ісламською державою” та за виведення іноземних військ із країни.
Про це повідомляє Al Jazeera.
Згідно з документом, уряд повинен забезпечити державну монополію на зброю і працювати над припиненням військової іноземної присутності в країні, зокрема, змусити США вивести приблизно 5 тисяч американських військових, присутніх в різних частинах Іраку.
Зазначимо, також резолюцією парламент закликав припинити угоду, згідно з якою США понад чотири роки тому надали війська Іраку для допомоги у боротьбі з “Ісламською державою”.
Нагадаємо, уночі проти 3 січня США влаштували ракетний обстріл неподалік Міжнародного аеропорту Багдаду – внаслідок нього, зокрема, був убитий командир елітного підрозділу “Аль-Кудс” Корпусу вартових ісламської революції Касем Сулеймані.
Після цієї події ситуація на Близькому Сході різко загострилася: в Ірані обіцяють помститися США, влада Іраку засудила операцію американців, а Держдеп США закликав американців негайно покинути територію Іраку. Критикують операцію і в США – спікерка Палати представників Конгресу США назвала ракетний удар “невиправданим та провокативним”.
Своєю чергою державний секретар США Майк Помпео заявив, що ліквідація іранського генерала зірвала його “неминучу” атаку і врятувала життя американців. “Ризик нічого не робити був величезний”, – заявив він. Трамп же звинуватив Сулеймані у тисячах смертей і сказав, що його ненавиділи навіть в самому Ірані.
Сулеймані називали одним із найвпливовіших осіб на Близькому Сході. ТСН.ua розповідає, хто він такий, чому його вбивство викликало такий резонанс у світі і як тепер може спалахнути чергова гаряча війну на Близькому Сході.