Новини – Російський журналіст, відомий за справою “кримських диверсантів”, попросив притулку у Грузії

Від 2016 року Ізотов мешкав в Україні.

Російський журналіст-розслідувач із Єкатеринбурга Юрій Ізотов, який став відомим після повідомлення про підготовку РФ до посилення агресії в окупованому Криму, що нібито спровокувало затримання групи “українських диверсантів” Євгена Панова та Андрія Захтея у серпні 2016 року поблизу Армянська, звернувся до влади Грузії з проханням надати йому політичний притулок.

Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

“31 грудня я подав заявку на притулок. Міграційний департамент МВС призначив мені анкетування на 28 лютого. Причин, з яких я це зробив, багато – це і кримінальна справу про “напад” на київське представництво Росспівробітництва, за якою я можу проходити, та інші ознаки інтересу з боку російських держорганів, і загрози від різних там “патріотів”, і моя діяльність як журналіста. У зв’язку з усім цим мені потрібна залізобетонна гарантія, що мене не виженуть і не екстрадують. Нагадаю, що у мене шизотипічний розлад психіатри діагностували, тож для мене однаково нестерпно буде і перебування в СІЗО, і в російській дурці, куди, що цілком ймовірно, мене можуть госпіталізувати”, – розповів Ізотов.

Я ПОПРОСИЛ УБЕЖИЩЕ В ГРУЗИИ Я думаю, больше нет смысла скрывать. 31 декабря я подал заявку на убежище. Миграционный…

Опубликовано Юрой Изотовым Четверг, 2 января 2020 г.

За словами журналіста, захоплення Україною, яке з’явилося у нього після Революції гідності і призвело до його переїзду у грудні 2016 року, зникло.

“Здається, для мене настав час, фігурально висловлюючись, “попрощатися” з Україною. Українська національна ідея мене просто не надихає, я відчуваю, що я росіянин і їм залишаюся. Так, був момент часу, коли я ненавидів все, що від Росії виходить, і бажав їй максимального зла, але це якось минуло. А, спробувавши отримати статус біженця і подивившись зсередини на всю цю жахливу постсовкову бюрократію, на хамство і байдужість чиновників, якось зовсім я з ілюзіями розлучився”, – додав він.

Водночас Ізотов запевнив, що, як і раніше, засуджує те, що робить Росія, вважає, що Крим і Донбас повинні бути звільнені від окупантів і передані без всяких умов і застережень законному власнику, а українські в’язні Кремля повинні бути випущені на волю.

“Але… якихось особливих перспектив в України я в доступному для огляду майбутньому, чесно кажучи, не бачу і пов’язувати з нею своє життя більше не хочу. У мене в Києві залишається багато друзів, я може туди ще приїду, але якесь сакральне значення для мене Україна втратила. Вибачте, друзі-українці, я співчуваю вам у вашій боротьбі, але далі без мене”, – зауважив він.

Згодом у коментарі “Крим.Реалії” Ізотов розповів, що разом із колегою відкриває в Грузії неурядову організацію, яка займатиметься захистом прав російських політв’язнів.

“У Росії люди, які займаються такою діяльністю, теж можуть стати жертвами репресій. Мені здається, що перебуваючи тут я зможу зробити більше”, – резюмував журналіст.

Нагадаємо, 10 серпня 2016 року Федеральна служба безпеки РФ повідомила про запобігання в окупованому Криму терористичним актам, які нібито були підготовлені Головним управлінням розвідки Міністерства оборони України. Також ФСБ розповіла про ліквідацію “агентурної мережі” української розвідки в Криму з числа громадян України та Росії.

Одним з організаторів терактів назвали жителя Запорізької області Євгена Панова, який служив в 37-му окремому мотопіхотному батальйоні ВСУ під позивним “Юджин”, який демобілізувався в серпні за рік до подій. Брат затриманого українця стверджує, що його викрали на території материкової України і вивезли на окуповану територію. Суд заарештував Панова на два місяці.

Також у справі про “українських диверсантів” у Криму був затриманий Захтей Андрій Романович, який виявився відпочивальником у Криму. Судячи із Facebook Андрія Захтея, він родом з міста Борислав Львівської області, закінчив Дрогобицький державний педагогічний інститут ім. І. Франка. Місцем проживання він зазначив кримську Євпаторію, але, судячи з усього він проживав у Москві. У червні минулого року Затхей вказував геотегом до своїх світлин саме російську столицю. Окрім того, дружина затриманого Оксана Стецюк, родом зі Львова, своїм місцем проживання вказує Москву. У них є донька, яка народилася у січні минулого року.

Раніше обвинувачені російською владою в “підготовці терактів” в Криму Євген Панов і Андрій Захтей відмовилися від свідчень, які вони дали одразу після затримання в серпні 2016 року. Панов також розповів про страшні тортури, які щодо нього застосовували співробітники ФСБ: лупцювали залізною трубою, підвішували і били електрострумом.

7 вересня відбувся обмін полоненими між Україною та РФ у форматі “35 на 35”, серед звільнених українців опинився і Євген Панов. Повний список усіх 35 звільнених українців – дивіться за посиланням. 

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *