Музей «Штазі» пограбували в Берліні — новини світу

Крадіїв привабили нагороди ХХ століття.

В Німеччині сталося пограбування музею міністерства державної безпеки НДР, відомого як «Штазі». Факт несанкціонованого проникнення на його територію виявлено в неділю, 1 грудня, повідомляє Радіо Свобода.

У поліції розповіли, що крадії потрапили в будівлю через вікно першого поверху пізно увечері 30 листопада або ж рано вранці 1 грудня. Вони «розбили кілька вітрин і викрали кілька медалей та коштовності». Зникнути злочинцям вдалося так само непомітно, як і потрапити в приміщення. Пізніше один з працівників музею помітив розбиті вітрини у виставковому залі і сповістив поліцію про крадіжку.

Музей розташований в колишній будівлі міністерства державної безпеки Німецької демократичної республіки – спецслужби, відомої за скороченою назвою «Штазі». Вона тісно співпрацювала з Комітетом державної безпеки СРСР в часи, коли східна Німеччина була підконтрольна Радянському союзу.

Нагадаємо, це не перше гучне пограбування в Німеччині протягом останніх днів. Так, у ніч проти 25 листопада у німецькому Дрездені невідомі поцупили коштовності з відомої скарбниці «Зелене склепіння», де зберігається найбільша в Європі колекція ювелірних виробів. За словами представника міської поліції Марко Ласці, зараз у цій справі немає підозрюваних, але крадіїв зафільмувала камера спостереження. За допомогу в розслідуванні пограбування експонатів зі скарбниці саксонських королів уже пообіцяли винагороду розміром 500 тисяч євро.

Відео

Як розсекретили архіви "Штазі"

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *