Коронавірус у світі: від страшних прогнозів до вгамування паніки: що говорили світові лідери у своїх зверненнях до народу через коронавірус

Прем’єр Британії та канцлерка Німеччини одразу ж повідомили про невтішні прогнози.

Після масштабної епідемії у Китаї невідомий коронавірус у лютому перекинувся на Європу та почав активно розповсюджуватися серед країн Заходу. Найбільше від хвороби постраждала Італія, де кількість загиблих уже перевищила 1000 осіб, а інфікованих – понад 15 тисяч. Тоді як у Китаї епідемія серйозно пішла на спад, в інших країнах поширення вірусу лише набирає обертів.

У цей момент світові лідери почали активне інформування населення з приводу заходів боротьби проти поширення хвороби. Деякі розповідали про невтішні прогнози, інші – намагались підбадьорити громадян та наводили статистичні дані.

Для переважної більшості американців: ризик (захворіти – ред.) дуже і дуже низький – Дональд Трамп

Президент США Дональд Трамп 12 березня звертався із промовою до американців, у якій намагався запевнити в ефективних заходах держави задля запобігання поширення коронавірусу.

“Це найбільш агресивна і всеосяжна спроба протистояти чужорідному вірусу в сучасній історії. Я впевнений, що, підрахувавши і продовживши ухвалювати ці жорсткі заходи, ми значно знизимо загрозу для наших громадян і в кінцевому підсумку оперативно переможемо цей вірус”, – заявив він.

За його словами, влада США оперативно реагувала на події у світі, зокрема запроваджувала заборону на в’їзд із Китаю, а також вперше за 50 років запровадила карантинний режим на федеральному рівні. Як і зазвичай, Трамп посварив Європу – цього разу за відсутність цих заходів щодо припинення сполучення із країнами, де були зафіксовані випадки зараження. А тому американський президент заявив про обмеження на в’їзд із Європи терміном на 30 днів.

Він також зазначив, що зустрівся із представниками медичної індустрії і вони погодилися розширити свої медичні страхування на безоплатне лікування коронавірусу. Окремо також у США буде знижено рівень бюрократичних процедур у тих моментах, коли це стосуватиметься охорони здоров’я. Трамп підкреслив, що підписав законопроєкт про виділення додаткових 8,3 мільярда доларів на розробку вакцини від коронавірусної хвороби.

“Для переважної більшості американців: ризик дуже, дуже низький. Молоді і здорові люди можуть очікувати повного і швидкого одужання, якщо вони заразяться вірусом. Найвищий ризик для населення похилого віку з іншими захворюваннями. Літні люди мають бути дуже, дуже обережними”, – наголосив Трамп.

Ще багато сімей втратять своїх близьких завчасно – Борис Джонсон

Прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон запам’ятався у своїй промові 12 березня зовсім невтішними для британців прогнозами.

Читайте також:

Маски з бюстгальтерів і пластикові костюми: люди майструють безглузді засоби захисту від коронавірусу

“Зараз це глобальна пандемія. І кількість випадків різко зросте, і справді кількість випадків більша – можливо набагато більша – ніж кількість випадків, які ми наразі підтвердили тестами”, – заявив він.

За словами Джонсона, пандемія коронавірусу є найгіршою кризою у галузі охорони здоров’я для нинішнього покоління. Він також підкреслив, що порівняння із грипом не є правильним, оскільки у людей відсутній імунітет.

“І це буде поширюватися далі, і я повинен бути на одному рівні з вами, нарівні з британською публікою, ще багато сімей втратять своїх близьких завчасно. І головний науковий радник оприлюднить найкращу інформацію, яку ми маємо з цього питання, наразі”, – пояснив він.

Британський прем’єр підкреслив, що тепер його країна боротиметься проти поширення вірусу, а не заради недопущення його на територію Британії. Він закликав усіх, хто має симптоми лихоманки або грипу, самоізолюватися вдома на 7 днів. А тим, кому за 70 років, відмовлятися від круїзів та міжнародних поїздок.

Водночас, Джонсон зазначив, що уряд наразі розглядає питання про заборону масових заходів та спортивних ігор, однак наразі рішення ще не ухвалене. Влада також відмовилася закривати навчальні заклади.

“Я також хочу на цьому етапі звернутися безпосередньо до людей похилого віку. Оскільки ця хвороба особливо небезпечна для вас, для літніх людей, хоча в переважній більшості випадків це захворювання від легкого до помірного ступеня, я знаю, що багато людей будуть дуже стурбовані. І я думаю, що ми всі повинні думати про наших літніх родичів, більш вразливих членів наших сімей, наших сусідів і про все, що ми можемо зробити, щоб захистити їх протягом наступних декількох місяців. Нам потрібно буде мобілізувати мільйони людей для допомоги і підтримки одне одного. І я просто хочу, щоб ви знали, що уряд зробить все можливе, щоб допомогти вам і вашій родині в цей період. Ми будемо не просто підтримувати, як ви бачили вчора, економіку в цей період, ми будемо надавати гроші і багато інших форм підтримки, а також допомагати громадам підтримувати одне одного”, – запевнив Джонсон.

Відео

У Лондоні 10 тисяч осіб зголосились інфікуватись коронавірусом за винагороду

10 тисяч добровольців зголосилися заразитися коронавірусом, щоб прискорити розробку вакцини. Адже обіцяна винагорода – чотири тисячі фунтів кожному. Відберуть лише 24-х. Вже невдовзі їм вколять експериментальну вакцину, а через місяць заразять безпечним штамом коронавірусу, який викликає легкі симптоми. Більше про коронавірус в Україні  

Коронавірус не має кордонів – Еммануель Макрон

Президент Франції Еммануель Макрон заявив у своєму зверненні до народу 12 березня, що епідемія коронавірусу є найбільш серйозною кризою у галузі охорони здоров’я, яка вдарила по Франції за останнє століття. Він також анонсував низку заходів для запобігання поширення вірусу.

Читайте також:

Чемпіонати Франції та Німеччини з футболу призупинені через коронавірус

Макрон закликав людей, які старші 70 років, а також мають хронічні захворювання, “залишатися вдома якомога довше”. Також він заявив про закриття у країні усіх навчальних закладів. Окремо він наголосив на важливості обмежити громадянам закордонні поїздки. Однак місцеві вибори в країні все ж будуть проведені.

“Я запитав учених про наші муніципальні вибори … Вони вважають, що ніщо не заважає французам, навіть найуразливішим, йти на вибори”, – підкреслив Макрон.

За його словами, будуть ухвалені також і рішення економічного та соціального характеру для боротьби із вірусом. Він закликав роботодавців перевести своїх співробітників за можливості на дистанційну роботу, а також навіть звільнив їх від сплати податків у березні.

“Я попросив уряд підготувати національний і європейський план відновлення, який відповідає нашим пріоритетам і зобов'язаннями на майбутнє. Ми, європейці, не допустимо поширення фінансової та економічної кризи. Ми будемо реагувати сильно, і ми відповімо швидко. Всі європейські уряди повинні вжити рішення для підтримки діяльності, а потім відродити її за всяку ціну. Франція зробить це, і я буду дотримуватися цієї позиції на європейському рівні від вашого імені”, – наголосив французький президент.

Він підкреслив, що у разі необхідності потрібно закривати кордони між країнами ЄС, однак зазначив, що “коронавірус не має кордонів”.

Потрібно виграти час, заразитися можуть 60-70% німців – Ангела Меркель

Канцлерка Німеччини Ангела Меркель запевнила своїх громадян, що країна здійснить усе необхідне для боротьби з поширенням коронавірусу та його впливу на економіку, однак наголосила і на невтішних прогнозах. За її словами, владі потрібно “виграти час”.

“Це випробування нашої солідарності, нашого здорового глузду і нашої турботи одне про одного. І я сподіваюся, що ми його витримаємо”, – сказала вона.

За її словами, без імунітету та вакцин від цієї хвороби заразитися коронавірусом можуть близько 60-70% німців. Вона також рекомендувала німцям відмовитися від рукостискань.

“Не протягувати руку ближньому, а на секунду довше дивитися в очі і усміхатися, також хороша можливість (привітатися – ред.)”, – підкреслила Меркель.

Наразі центральна влада не ухвалила рішення про закриття навчальних закладів, однак канцлерка повідомила, що відповідні заходи можуть бути здійснені місцевими органами влади. Також можливе і подовження великодніх канікул. Меркель у своїй промові також наголосила і на необхідності допомагати найбільш вразливим групам населення – літнім людям та тим, хто мають хронічні хвороби.

“Вірус прибув до Європи; він тут – і всі повинні це розуміти”, – зазначила канцлерка Німеччині.

Ми всі повинні від чогось відмовитися заради Італії – Джузеппе Конте

Найбільше від коронавірусу наразі страждає Італія, яка за кількістю хворих є другою у світі після Китаю, звідки поширилися хвороба. У своїй промові прем’єр країни Джузеппе Конте закликав італійців до об’єднання аби протистояти коронавірусу.

“Більше часу немає”, – зазначив він і закликав усіх італійців залишатися вдома і не виходити на вулиці. Тоді ж він оголосив і про закриття всієї території країни на карантин.

Також Конте повідомив про заборону усіх масових заходів, нічного життя та спортивних змагань. Переміщатися країною дозволять лише через роботу або сімейні обставини. Усіх пасажирів літаків та поїздів будуть перевіряти, а до італійських портів заборонено пришвартовуватися будь-яким круїзним лайнерам.

“Ми всі повинні від чогось відмовитися заради Італії”, – наголосив прем’єр. Він також повідомив, що працюватимуть в Італії лише продуктові магазини та аптеки.

Плейлист
38 відео

Спалах коронавірусу в Європі

Всесвітня організація охорони здоров’я за підсумками екстреної наради оголосила спалах коронавірусу надзвичайною ситуацією міжнародного значення. Це стало опосередкованим визнанням того, що стримати поширення хвороби не вдається і вона з локальної проблеми набуває глобального масштабу. Серед європейських країн найбільший спалах коронавірусу виник в Італії.

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *