Перед цим інфікованим виявився керівник пресслужби Болсонару.
Аналізи показали, що президент Бразилії Жаїр Болсонару не інфікований коронавірусом.
“HFA/SABIN засвідчує негативну реакцію на COVID-19 у президента Жаїра Болсонару”, – ідеться на сторінці глави держави у Facebook.
– HFA/SABIN atestam negativo para o COVID-19 o Sr. Pres. da República Jair Bolsonaro
Опубліковано Jair Messias Bolsonaro Пʼятниця, 13 березня 2020 р.
Перед цим хворим виявився керівник його пресслужби Фабіо Вайнгартен. А тиждень тому, 7 березня, вони обоє та інші члени бразильської делегації були на зустрічі у Флориді з президентом США Дональдом Трампом – тисли один одному руки, сиділи поруч, обідали, спілкувалися.
Син президента Бразилії написав у Twitter напередодні, що у його батька “немає жодних симптомів захворювання”.
Трамп учора заявив, що в нього немає жодних побоювань щодо інфікування: “Мене це не турбує”.
Раніше Трамп перебував поруч із кількома законодавцями США, які перебували на карантині через те, що контактували на конференції в Меріленді з інфікованою коронавірусом особою. Про це пише Business Insider. У вівторок на питання журналістів, чому Трамп не пройшов тестування, президент США сказав, що почувається “надзвичайно добре”.
Симптоми зараження коронавірусом – лихоманка, кашель і задишка – можуть проявитися й за 14 днів. Найбільша смертність від цієї хвороби – у людей похилого віку та тих, які мають проблеми зі здоров’ям.
President @realDonaldTrump met with President @jairbolsonaro of Brazil yesterday in Florida! pic.twitter.com/SAWeOLbZqD
— The White House (@WhiteHouse) March 8, 2020
The guy standing to Trump’s left just tested positive for coronavirus, according to Brazilian media. Fabio Wajngarten posted this photo, taken during meetings at Mar-a-Lago, five days ago. pic.twitter.com/qioU4qIlxl
— Gabriel Stargardter (@gabstargardter) March 12, 2020
Нагадаємо, спалах коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.
Більше про: Коронавірус в Україні
Всесвітня організація охорони здоров’я дала офіційну назву новому вбивчому коронавірусу з Китаю – COVID-19. У самому Китаї його раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає – пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з’явиться не раніше, ніж через півтора року.
Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини людині повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.
В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії.
Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:
- уникати контактів з тваринами;
- не їсти сире або погано оброблене м’ясо;
- уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
- регулярно та ретельно мити руки.
Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.