Російський президент заперечив причетність своєї держави до злочину.
Вислані з Німеччини дипломати РФ не були причетні до вбивства в Берліні колишнього чеченського польового командира Зелімхана Хангошвілі влітку цього року. Про це заявив президент Росії Володимир Путін під час спільної пресконференції учасників саміту “нормандської четвірки” в Парижі 9 грудня.
“Ви сказали про вбивство грузина. Це не зовсім так. Я знаю, що в Берліні загинула людина, це не зовсім грузин, це людина, яка брала активну участь у бойових діях на боці сепаратистів на Кавказі. Він не грузин за національністю”, – сказав Путін у відповідь на поставлене одним із журналістів запитання. “Ця людина перебувала в нас у розшуку. Це бойовик, причому дуже жорстка і кривава людина. Тільки в одній із акцій, в якій він узяв участь, ним було вбито 98 людей. Він був одним із організаторів вибухів у московському метро. Я не знаю, що з ним сталося. Це бандитське середовище, і там може статися все, що завгодно”, – заявив він.
Фотогалерея
Зустріч лідерів у "нормандському форматі" (19 фото)
-
Повноекранний режим
-
Повноекранний режим
-
Повноекранний режим
-
Повноекранний режим
-
Повноекранний режим
-
Повноекранний режим
-
Повноекранний режим
-
Повноекранний режим
-
Повноекранний режим
-
Повноекранний режим
-
Повноекранний режим
-
Повноекранний режим
-
Повноекранний режим
-
Повноекранний режим
-
Повноекранний режим
-
Повноекранний режим
-
Повноекранний режим
-
Повноекранний режим
-
Повноекранний режим
При цьому російський лідер висловив незгоду з реакцією офіційного Берліна на інформацію про можливу причетність до вбивства Хангошвілі кремлівських спецслужб. “Я вважаю, що тільки на основі попередніх міркувань некоректною є вислання дипломатів, котрі не мають до цього жодного стосунку”, – зазначив Путін. Щодо зустрічних заходів він пояснив, що вони будуть дзеркальними. “Існує просто неписана практика, неписані закони в таких випадках: ви вислали наших дипломатів – ми висилаємо ваших. От і все”, – сказав президент РФ.
На його думку, наразі зарано говорити про кризу взаємин офіційних Москви та Берліна. “Чи є це якось кризою у стосунках? Ну, нічого доброго в цьому немає, але я не думаю, що має виникнути якась криза. В тому, що ми маємо в цьому розібратися – я з канцлеркою згоден. Ми будемо робити все, щоби розібратися і допомогти нашим німецьким колегам”, – пообіцяв Путін. “Було б добре, щоби ми співпрацювали не тільки в таких трагічних обставинах, але й раніше. Російська сторона неодноразово ставила питання перед німецькими колегами про видавання цього бандита, вбивці. На жаль, ми не знайшли взаєморозуміння”, – додав він.
Канцлерка Німеччини Ангела Меркель, своєю чергою, підтвердила факт проведення двосторонньої розмови з російським керівником щодо скандалу. З її слів, ФРН продовжує очікувати від РФ співпраці в розслідуванні зухвалого вбивства в центрі Берліна, за котрим можуть стояти російські спецслужби. При цьому канцлерка уточнила, що підозра прокурорів поки що початкова, а “російська сторона надасть свою інформацію для розслідування”.
А президент Франції Еммануель Макрон додав, що в разі здобуття доказів причетності Росії до вбивства у Берліні та заклику друзів до солідарної реакції, його країна безумовно підтримає цей заклик, як це зробили десятки країн ЄС у відповідь на дії кремлівських агентів у Солсбері, Велика Британія.
Раніше МЗС Німеччини оголосило двох працівників посольства Росії в Берліні особами нон ґрата. РФ має намір відповісти на видворення з Німеччини представників свого посольства у Берліні.
Нагадаємо, у центрі німецького Берліну посеред білого дня 23 серпня був убитий 40-річний етнічний чеченець з громадянством Грузії Зелімхан Хангошвілі. Поліція заарештувала підозрюваного у його вбивстві – він виявився росіянином. Хангошвілі воював у другій чеченській війні проти російських військ на Північному Кавказі в 2001-2005 роках. Пізніше німецьке видання Der Spiegel повідомило, що підозрюваного росіянина пов'язують із російськими спецслужбами.