“Яндекс” вводить в управління Фонд громадських інтересів – новини Росії

Ці зміни вводять через так звану Держдуму РФ.

Рада директорів російської компанії “Яндекс” вирішила змінити структуру управління компанії і ввести в неї некомерційний Фонд громадських інтересів, який отримає частину управлінських функцій. Про це повідомила пресслужба компанії.

Фонд зможе висунути до ради директорів двох чоловік з 12. Також фонд зможе брати участь в ухваленні рішень про погодження угод з консолідації 10% і більше, які голосують або економічних акцій в одних руках, про погодження передавання суттєвої інтелектуальної власності, узгодження змін в регламенті компанії із захисту необезліченних великих даних російських користувачів, узгодженні можливих партнерств компанії з урядами інших країн.

Читайте також:

У РНБО запевнили, що не зніматимуть санкції проти "Вконтакте" та "Яндексу"

Ці права фонду дасть оновлена ​​”золота акція” “Яндекса”. Зараз вона належить Сбербанку. За планом, банк передасть її фонду громадських інтересів, і права у ній будуть розширені. Поки вона може блокувати консолідацію 25% акцій “Яндекса” в руках одного інвестора.

Зазначається, що впливати на інші питання операційної, стратегічної та економічної діяльності компанії фонд не зможе.

“У виняткових випадках, коли рада директорів навмисно не виконує рішення фонду, ускладнює роботу нової структури або приймає рішення, здатні вплинути на національну безпеку, фонд має право тимчасово замінити керівника російського” Яндекса “. Після виправлення ситуації керівник буде відновлений на посаді”, – уточнили у компанії.

Акціонери “Яндекса” повинні затвердити запропоновані зміни на позачергових зборах 20 грудня. Щоб рішення набуло чинності, його повинні схвалити власники 75% тих акцій, які голосують.

Пресслужба додала, що фонд не є державною структурою і не зможе контролювати компанію: він буде стежити за дотриманням балансу інтересів “під час обговорення чутливих для суспільства питань в рамках обмеженого і чітко визначеного переліку”.

Нагадаємо, у жовтні повідомлялося, що обговорення в так званій Держдумі РФ проєкту рішення щодо обмежень участі іноземних інвесторів у медійних ресурсах суттєво позначилося на вартості акцій провідних російських інформаційних ресурсів.

11 жовтня на Московській біржі акції “Яндекса” впали на 18%, внаслідок чого компанія подешевшала одразу на 100 мільярдів рублів.

Відео

"Яндекс" передавав персональні дані українців безпосередньо до Москви

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *