Газпром направив Нафтогазу пропозицію за транзит

Обов’язковою умовою для укладення контракту названо взаємну відмову від судових претензій і антимонопольного штрафу, відзначили в Газпромі.

Російський газовий монополіст Газпром направив НАК Нафтогаз України офіційну пропозицію про продовження транзитного контракту. Про це повідомляє ТАСС з посиланням на прес-службу Газпрому в понеділок, 18 листопада.

У російській компанії уточнили, що готові укласти контракт на рік з урахуванням прогнозного попиту в Євросоюзі. Але обов’язковою умовою названо взаємну відмову від судових претензій і антимонопольного штрафу.

 

“У пропозиції Газпрому зазначено, що необхідними умовами продовження діючого контракту або укладення нового договору є: відмова обох сторін від всіх взаємних претензій в міжнародному арбітражі і припинення всіх судових розглядів, скасування рішення Антимонопольного комітету України про накладення на Газпром штрафу за нібито “порушення економічної конкуренції” і відгук клопотання Нафтогазу України про ініціювання Європейською комісією розслідування проти Газпрому”, – йдеться в повідомленні.

 

Крім того, у Газпромі очікують на позицію української сторони щодо готовності безпосередньо купляти російський газ з 2020 року.

 

Нагадаємо, 14 листопада президент Росії Володимир Путін допустив припинення транзиту газу через Україну. Він вказав на ризик припинення транзиту газу через українську територію. При цьому Путін підкреслив готовність Москви до досягнення будь-яких угод з Києвом.

 

На думку Путіна, Нафтогаз своїми позовами загострює ситуацію в переговорах з Газпромом за новим контрактом.

 

У свою чергу, глава Нафтогазу Андрій Коболєв розкритикував заяви Путіна з приводу газових відносин між Росією і Україною. За його словами, більшість тез із заяви російського президента не відповідають дійсності.

 

А виконавчий директор Нафтогазу Юрій Вітренко заявив, що компанія не розглядає пропозицію “обнулити” спори з Газпромом.

 

 

Україна-Росія: газове питання

СюжетГазові переговори: нова пропозиція ЄС і “пакетне” рішення РФ – DW

Міністр економіки ФРН заявляє про прогрес у спорі щодо транзиту газу

Порошенко: “Північний потік-2” робить ФРН залежною від Росії

Источник: www.ua.korrespondent.net

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *