В Одесі школу закрили на карантин через спалах вірусу Коксакі

Батьків закликали за найменших симптомів залишати дітей вдома та ізолювати їх контакти.

 

Медики виявили в Одеській загальноосвітній школі №63 зараження великої групи дітей вірусом Коксакі, що відноситься до категорії респіраторних інфекцій та є дуже заразним. Учнів відправили на карантин, повідомляє в понеділок, 18 листопада, Укрінформ.

 

У департаменті освіти і науки Одеської міськради закликали батьків і родичів школярів не відправляти на уроки своїх дітей при підвищенні температури, нездужанні, блювоті або діареї і виявленні висипань одночасно на слизовій рота, долонях і ступнях.

 

«Зараження вірусом Коксакі має ознаки звичайного ГРВІ з однією кардинальною відмінністю — висипом на долонях дітей. Причому хвороба відноситься до категорії дуже заразних: якщо захворює одна дитина, то зазвичай швидко занедужують всі, з ким вона контактувала», — йдеться в повідомленні.

 

Керівник департаменту Олена Буйневич звернулася до батьків із застереженням: «Уже не просимо, а переконливо вимагаємо: оберігайте від небезпеки своїх і чужих дітей. Не потрібно приховувати, що у дитини температура, годуючи його ліками і при цьому змушуючи йти на уроки. Керівникам установ рекомендується посилити контроль за станом вихованців. Якщо 30% школярів або вихованців дитсадка захворіє, закривати клас або групу на карантин».

 

Коксакі передається контактним шляхом, його вважають хворобою брудних рук, також вірус передається повітряно-крапельним шляхом, через заражені продукти, які не пройшли термічну обробку, а також через воду.

 

З’явився новий невідомий смертельний вірус

 

Раніше повідомлялося, що в цьому році на грип можуть захворіти більше шести млн українців.

 

Источник: www.ua.korrespondent.net

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *