Годинник судного дня: 2020 року стрілки наблизились до опівночі як ніколи

Головні побоювання викликають загроза ядерної зброї і зміни клімату.

У четвер 23 січня стрілки Годинника судного дня перемістили на 100 секунд від опівночі – так близько до “глобальної катастрофи” людство ще не було.

Про це пише CNN.

Щороку чиказький журнал Bulletin of the Atomic Scientists  (“Бюлетень вчених-атомників”) переводить годинник, демонструючи, наскільки світ наближається до свого кінця.

“Зараз ми висловлюємо, наскільки світ близький до катастрофи в секундах, а не в годинах чи навіть хвилинах”, – сказав очільник Bulletin of the Atomic Scientists Рейчел Бронсон.

Спецпроекти

У зоні ядерного вибуху

“Ми стикаємося з цією надзвичайною ситуацією – абсолютно неприйнятним станом світових справ, які не залишили місця для жодної помилки чи зволікання”, – додав він.

За словами Бронсона, головні чинники наближення світу до “кінця” – загроза ядерної зброї і зміни клімату. Водночас він наголосив, що кібератаки та фейкові новини ускладнюють ситуацію, заважають розібратися, де правда, а де – ні, і поглиблюють наявні проблеми.

Як людство може врятувати Землю від кліматичних змін

Відлік Годинник розпочав у 1947 році. Причиною для цього, серед іншого, стало ядерне бомбардування американцями Хіросіми та Нагасакі у 1945 році. Спочатку під наближенням “глобальної катастрофи” розуміли ядерну війну, проте згодом концепцію розширили і додали до переліку гіпотетичних причин кінця світу екологічні та технологічні чинники.

ТСН.ua

Минулого року стрілки годинника судного дня вирішили не переводити. Вони “застрягли” на загрозливій позначці 23:58. Як стрілки годинника то наближалися до “кінця світу”, то “віддалялися” – читайте в матеріалі ТСН.ua.

 

Відео

Чому стрілки Годинника Судного дня завмерли на 23:58

Дві хвилини до катастрофи! На такій позначці зупинився годинник судного дня. Його в 1947 році вигадали в американському виданні "Бюлетень вчених атомників". Він показує, наскільки людство є близьким до ядерної війни.

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *