Ексзенітник бойовиків скаржиться на правоохоронні органи цих країн.
Ексзенітник бойовиків “ДНР” і фігурант справи про збиття малазійського “Боїнгу” рейсу MH17 над Донбасом Володимир Цемах, якого Україна повернула Росії в рамках обміну полоненими, подав скаргу до Європейського суду з прав людини проти України і Нідерландів.
Про це повідомило російське агентство ТАСС з посиланням на адвоката Цемаха Анатолія Кучерена.
Читайте також:
Вишинський взяв інтерв'ю у Цемаха – той розповів свою версію "викрадення" і катастрофи "Боїнга". Головне
“Я подав скаргу до ЄСПЛ в інтересах Цемаху. Поки більш детальної інформації у мене немає, чекаємо подальшого розвитку подій”, – сказав Кучерена.
Цемах подав скаргу через дії співробітників правоохоронних органів України і Нідерландів. Цемах скаржиться на обставини викрадення та утримання в СІЗО в Києві, а також на нібито застосування щодо нього в камері психотропних препаратів. “Все це кричущі порушення прав людини”, – підкреслив Кучерена
Нагадаємо, наприкінці червня 2019 року українські спецслужби провели спецоперацію на окупованій території Донбасу і вивезли з окупованих районів Донецької області колишнього начальника розрахунку ППО Сніжного (з околиць якого була випущена ракета “Бук” по малайзійському Boeing – прим.ред.) Володимира Цемаха, який може бути причетним до справи у авіакатастрофі MH17 2014 року.
За даними джерел, від 26 червня 2014 року до 27 червня 2019-го в окупованому Сніжному він обіймав посаду “командира батальйону протиповітряної оборони в/ч 08801”, який згодом став “1-ю окремою мотострілковою бригадою “Слов'янська” ДНР”. Згодом “зенітник” був “заступником командира батальйону в/ч 08819”. Тим часом з’явилася інформація, що нібито Росія внесла його до списків на обмін.
Своєю чергою головний прокурор Нідерландів звернувся з листом до ГПУ з проханням не видавати Росії підозрюваного у справі про катастрофу Malaysia Airlines. 5 вересня Апеляційний суд Києва ухвалив рішення про звільнення з-під варти Цемаха під особисте зобов'язання.
7 вересня його доправили до Москви в рамках обміну полоненими. Президент України Володимир Зеленський повідомив, що нідерландські слідчі допитали його перед відправленням до Росії.
3 грудня Служба безпеки України оголосила в розшук Володимира Цемаха. Зазначимо, датою зникнення Цемаха, якому інкримінують вчинення злочинів, передбачених ч. 3 ст. 258 (терористичний акт) та ч.1 ст. 258-3 (створення терористичної групи чи терористичної організації) Кримінального кодексу України, вказано 23 вересня. Своєю чергою, Росія відмовляється видавати Цемаха, тому що “для цього немає підстав”. Нідерланди офіційно звинуватили РФ у відмові арештувати терориста Цемаха.