Акції протесту в Грузії: під парламентом тисячі людей вимагаються позачергових парламентських виборів

Під місцевим парламентом зібралися прихильники понад 20 політичних сил.

У столиці Грузії — Тбілісі — сьогодні, 17 листопада, розпочалася масштабна акція протесту — учасники вимагають проведення дострокових виборів до парламенту. Про це повідомляє Грузія.Online 

Через провал конституційної реформи щодо виборчого законодавства ще від 14 листопада опозиція і громадські активісти оголосили про початок безстрокових протестів і розбили на проспекті Руставелі наметове містечко. Вимагають мітингувальники призначення дострокових парламентських виборів за пропорційною системою, формування тимчасового, технічного уряду та реорганізації Центральної виборчої комісії.

Для проведення реформи у грузинському парламенті не вистачило 12 голосів. Утрималися здебільшого мажоритарники від провладної партії «Грузинська мрія».  Відмовитися від мажоритарних виборів до парламенту від 2020 році «Грузинська мрія» і особисто її лідер Бідзіна Іванішвілі пообіцяли 24 червня після численних акцій протесту. 

Нагадаємо, 14 листопада, у Грузії відновилися масові протестні акції. Люди протестують проти провалу голосування за зміну виборчої системи — зі змішаної на пропорційну.

Перед центральним офісом керівної партії Грузії «Грузинська мрія», де зібралася на засідання парламентська більшість, сталися сутички між протестувальниками та поліцією. В результаті постраждали двоє осіб: учасник акції — травмувався, а телеоператор зламав руку. Поліція оточила протестувальників. Нині мітингарі перейшли під будівлю парламенту і продовжили акцію там. Заявляють, не пІдуть з вулиць, поки депутати не проголосують за зміни до Конституції. 

Відео

17 листопада у Грузії відбудеться масштабна акція протесту – влада стягує спецпризначенців

Громадяни Грузії вийшли на мітинги проти провалу голосування за зміну виборчої системи. Удень активістів було кількасот, ближче до вечора на мітинг прийшли тисячі. Влада стягує до столиці спецпризначенців. У Мережі шириться відео, на якому мер Тбілісі показує непристойний жест, хтось із мітингарів зафільмував його всередині авто. Утім, коли ці кадри потрапили до Інтернету, колишній футболіст київського "Динамо" заявив, що середній палець виставив не протестувальникам, а своєму другові.  

 

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *