Які поради можна дати школярам для покращення грамотності?

Школярі, особливо у початковій школі, часто не відчувають бажання вчитися. Вони можуть ходити до школи та робити домашні завдання виключно заради батьків. Зокрема, багато труднощів викликає вивчення одного з найважливіших предметів — української мови. Сьогодні поговоримо про те, як зробити його цікавим для учнів.

Як заохотити дитину до вивчення мов

Дитина може не розуміти, що вивчати рідну мову потрібно їй, а не мамусі або вчительці. Саме тому важливо заохочувати школярів до навчання, робити його цікавим. Підвищити бажання вивчати українську мову можна за допомогою декількох способів:

  • Потрібно якомога більше хвалити дитину. Похвала є одним з найважливіших інструментів виховання. Вона допомагає підвищити самооцінку, розкрити приховані таланти дитини. Коли дитина чує приємні слова, в неї посилюється мотивація. Зрозуміло, хвалити учня потрібно дозовано. Похвала має бути спрямованою на реальні досягнення учня, його зусилля та старанність.
  • Дитина повинна якомога більше читати. Учень може читати як друковану літературу, так і літературу, що є у Мережі Інтернет. Наприклад, це можна робити за допомогою сучасних ґаджетів — планшетів, смартфонів. Звичайно, класичне читання є більш корисним, але якщо дитина знаходить для себе щось цікаве в електронному форматі — чому б ні?
  • Користуватися готовими відповідями. Розв’язник допомагає полегшити самостійну роботу учня та виконання вправ удома з батьками. Готові відповіді — це кращий засіб заощадити кошти. Адже з ними можна не витрачати гроші на репетитора. Навіть коли батьки самі не знають відповідей, вони завжди можуть звернутися до гдз українська мова 4 клас.
  • Спілкуватися з дитиною українською мовою. Спочатку це може бути важко. Але найголовніше — це почати. Звертайте увагу на успіхи дитини, заохочуйте її розмовляти рідною мовою у побуті. Потрібно зауважити, що дітям потрібно більше часу для того, що перейти на українську мову. Дивіться з сином або донею фільми українською, читайте книги, спілкуйтесь. Використання рідної мови у побуті не повинно бути примусовим. Потрібно, щоб вона стала частиною життя дитини.

Нарешті, зацікавити дитину можна й за допомогою Youtube-каналів. Зараз є безліч різноманітних каналів, призначених для розвитку дитячої творчості. Наприклад, багато відеоблогів присвячені саморобкам, казкам українською мовою, мультикам або пісням. Перелічені засоби допоможуть зробити вивчення рідної мови чимось більшим, аніж виконання вправ та читання підручника. Це сприятиме також і духовному розвитку дитини.

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *