Основні тези
- Президент України Володимир Зеленський відвідав Туреччину для зустрічі з Реджепом Ердоганом, обговорюючи безпекові гарантії та потенційні переговори з США та Росією.
- Туреччина зацікавлена не тільки у послабленні російського впливу у Чорному морі.
Підпишись на нашWhatsApp
Поки США та Росія говорили в Саудівській Аравії, Володимир Зеленський поїхав до Туреччини на зустріч з Реджепом Ердоганом. Подейкують, що Анкара могла б дійсно допомогти Україні й, можливо, навіть переламати хід потенційних переговорів, надати міцні гарантії безпеки, адже вона не боїться Росії.
Керівник Центру протидії дезінформації Андрій Коваленко пояснив 24 Каналу, чому насправді Туреччина зацікавлена у довгостроковому мирі та чи дійсно можна довіряти словам Ердогана про те, що він поважає територіальну цілісність нашої країни.
“Туреччина хоче послабити Росію”
У міжнародній політиці не існує друзів, поки не підписані конкретні угоди, які роблять країни союзниками. З юридичного погляду Туреччина не є союзником для України, поготів другом, оскільки Анкара має власні інтереси.
“У багатьох моментах наші інтереси збігаються. Зокрема, послаблення російського впливу у Чорному морі прописане у доктрині Великої Британії, яка була ухвалена ще до повномасштабного вторгнення”, – зазначив Коваленко.
Зверніть увагу! Президент Туреччини запропонував свою країну як місце для майбутніх переговорів Сполучених Штатів Америки, України й Росії.
Панування в Чорному морі є стратегічним інтересом Туреччини. Відповідно російська анексія Криму порушила бачення Анкари щодо перетворення Чорного моря на внутрішнє турецьке озеро. За часів, коли Україна контролювала Крим, Туреччина була в сильній позиції, а Росія, анексувавши півострів, поставила там низку своїх баз, що впливає як на НАТО, так і на Туреччину з воєнного погляду.
США розглядали саме Велику Британію для суттєвої противаги Росії у Чорному морі. Адже у Вашингтона та Анкари все ж таки є стратегічні розбіжності. А Велика Британія могла б грати як на турецькому, так і американському полях, інтегруючись з Україною та розміщуючи свої потужності,
– мовив керівник Центру протидії дезінформації.
За його словами, від вибивання чорноморського флоту країни-агресора зусиллями українських спецслужб у виграші всі наші союзники по НАТО. Крім того, Туреччині вигідно послабити Росію не тільки в Чорному морі, а й в Африці.
Зараз Франція виходить з Африки, але туди все активніше заходить Туреччина. Водночас успіх у Сирії відкрив можливість туркам поглиблювати свою присутність у цьому регіоні, розширювати кількість баз і створювати несприятливі мови для Росії.
До слова, Володимир Зеленський вважає, що найсильніші армії в Європі – українська та турецька.
Источник: www.24tv.ua