Вакцинація і світ: Третя доза для заможних країн чи перша для бідних?

Вакцинація і світ: Третя доза для заможних країн чи перша для бідних?

20.07.2021 14:14

Укрінформ

Питання про доцільність щеплення від ковіду третьою, бустерною дозою перейшло з медичної площини в морально-етичну

Дискусія про те, чи потрібна третя доза вакцини для кращого захисту організму від ковіду, триває ще з травня. Однак сьогодні, на тлі нової хвилі пандемії, пов’язаної з більш агресивним штамом “Дельта”, вона набуває особливої гостроти. Заможні країни, як і потужні виробники вакцин, схиляються до того, що ревакцинація конче необхідна. І подекуди введення третьої дози почалося, чи до цього активно готуються.

Разом з тим, зрозуміло, що десятки й сотні мільйонів доз, які будуть використані для третього етапу щеплення, могли б піти як допомога в бідні країни Третього світу – бо в тих країнах лише 1% населення отримали одну дозу вакцини. А відсутність її – означає десятки тисяч нових смертей.

Схоже, цивілізованому світу знову доведеться вирішувати складну морально-етичну проблему.

ВООЗ: ЗАМОЖНІ КРАЇНИ ПОВИННІ ПОЖЕРТВУВАТИ ВАКЦИНИ, А НЕ ВИКОРИСТОВУВАТИ ДОЗИ-БУСТЕР

Найвищі посадові особи Всесвітньої організації охорони здоров’я заявляють про недостатність доказів того, що людям потрібна третя доза вакцини проти коронавірусу. У понеділок вони закликали поділитися вакцинами, яких не вистачає, з бідними країнами, які ще не імунізували своє населення, замість того, щоб використовувати ці вакцини як дози-бустери у багатих країнах.

На брифінгу генеральний директор ВООЗ Тедрос Адханом Гебреєсус заявив, що нерівність розподілу вакцин у світі обумовлена ​​"жадібністю". Він також закликав виробників ліків поставити в пріоритет постачання своїх вакцин проти COVID-19 бідним країнам, а не лобіювати у багатих країнах ідею використання ще більшої кількості. Його прохання лунає в умовах, коли фармацевтичні компанії вимагають дозволу на використання третього щеплення вакциною у вигляді доз-бустерів для підсилення імунізації від коронавірусу в деяких західних країнах, включаючи США.

Тедрос Адханом Гебреєсус.

"Нині ми робимо свідомий вибір, щоб не захищати тих, хто цього потребує", – сказав Гебреєсус, додавши, що безпосереднім пріоритетом має бути вакцинація людей, які ще не отримали навіть однієї дози.

Він закликав компанії Pfizer та Moderna "взяти участь у постачанні вакцин для програм COVAX, Африканської робочої групи з питань придбання вакцин для країн з низьким та середнім рівнем доходу, де дуже мало людей вакцинувалися", маючи на увазі ініціативу ООН щодо поширення вакцин у всьому світі.

Після 10-тижневого падіння рівня смертності від коронавірусу в світі Гебреєсус заявив, що кількість пацієнтів з COVID-19, які помирають щодня, знову починає зростати, і що надзвичайно заразний варіант «Дельта» стрімко збільшує кількість нових випадків захворювання".

Pfizer і Moderna погодилися поставляти невеликі кількості своїх вакцин до COVAX, але значна більшість їхніх доз були зарезервовані багатими країнами.

Протягом останніх місяців зусилля, підтримані ООН, сильно похитнулися: майже 60 бідних країн зупинились у своєму прогресі щодо вакцинації, а їхній найбільший постачальник вакцин не зміг розподілити туди жодної дози до кінця року.

PFIZER ЧЕКАЄ ДОЗВОЛУ ВІД УРЯДУ США

У понеділок представник Pfizer зустрівся з найвищими американськими чиновниками, щоб обговорити плани щодо отримання дозволу на використання третьої дози-бустера. Минулого тижня компанія заявила, що доза-бустер може різко підвищити імунітет і, можливо, допоможе у боротьбі з тривожними варіантами коронавірусу. Американські органи охорони здоров'я наголосили, що повністю щеплені американці надійно захищені, й їм ще не потрібні дози-бустери.

"І Pfizer, й американський уряд поділяють відчуття невідкладності в тому, щоб не відставати від вірусу, який викликає COVID-19, і ми також погоджуємось, що наукові дані визначатимуть наступні наші кроки", – йдеться у заяві компанії в понеділок.

Це не є чимось незвичним для виробників – повідомляти регуляторні органи перед подачею нових даних, а представник уряду США заявив, що ця інформація є лише одним із доказів, який влада використовуватиме при вирішенні питання про те, коли і кому може бути необхідна доза-бустер.

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *