Така слизька для Кремля «Кримська платформа»

Така слизька для Кремля «Кримська платформа»

13.08.2021 15:43

Укрінформ

Стежимо за реакцією роспропу і російської дипломатії

Створення «Кримської платформи» як постійно діючого майданчика було надзвичайно точним і своєчасним рішенням української влади, дипломатії. Це як опція «Закріпленій допис» в соціальних мережах. Все інше йде поруч, паралельно, своєю чергою. Але ця тема залишиться константою, яка показуватиме, що Україна не змирилася і ніколи не змириться з окупацією півострова. Не дасть йти процесу «звикання», «повзучого визнання» цієї окупації.

ЯКЩО НІЧИМ ВІДПОВІСТИ, ПОТРІБНО МАРГІНАЛІЗУВАТИ

Москві за той час, трохи менше року, що минув після оголошення про створення «Кримської платформи» за великим рахунком не вдалося дати системної, сильної відповіді. Реакції Кремля були нервовими й очікуваними.

В першу чергу, звісно, повторення путінських мантр, що «питання Криму остаточно закрите». Причому найчастіше це вкладалося в рот кримським колаборантам. Другий варіант – обіцянка Кремля робити жорсткі висновки через міжнародную підтримку «Кримської платформи». Пішла жорстка робота, просто – залякування країн, які коливаються, чи брати участь у роботі Платформи.

Цікава деталь. Ось, на початку липня міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба між іншим сказав у інтерв'ю, що поки не хоче розголошувати список країн, які вже погодилися взяти участь у роботі «Кримської платформи». Чому? Щоб не полегшувати роботу Службі зовнішньої розвідки РФ. Через чотири дні ця сама російська СЗР вирішила відреагувати на ці слова. Її представник заявив, що російська розвідка не займається з'ясуванням складу учасників «Кримської платформи».

Дмитро Кулеба

Але варто подивитися, як саме обґрунтував своє твердження керівник прес-бюро СЗР Сергій Іванов: «Не будьте наївним, міністре Кулеба <…> Дмитре Івановичу! А хочете, прямо зараз назвемо країни, які бажають вступити на цю "платформу"? А не скажемо! Оскільки і так все відомо. Так чого вже там всує згадувати ім'я СЗР РФ, коли і так все ясно, як божий день? Повірте, є в російських розвідників сьогодні справи набагато важливіші». Слідом же Іванов згадав, що минулого року на 75-й Генеральній Асамблеї ООН президент Зеленський оголошуючи про створення «Кримської платформи», оприлюднив запрошення, зокрема, представникам ЄС, США, Великобританії, Канади, Туреччини. І далі: «Буквально сьогодні (5 липня, – ред.) ЗМІ повідомили, що високопоставлені представники Польщі, Латвії, Литви та Словаччини не проти зробити турне і поговорити "за Крим"».

Сергій Іванов

Забавно вийшло. Спочатку – «ні-ні, ми цим не займаємося», а слідом – «хочете, прямо зараз назвемо країни, які бажають вступити на цю "платформу"» і докладна розповідь про поточну обстановку. Чи треба зайвий раз нагадувати, що більшість інформації збирається розвідувальними службами світу з відкритих джерел. Навіщо ж було звинувачувати Кулебу в наївності, навіщо цей жартівливо молодецький одеський стиль – «поговорити "за Крим"»? (Плюс гусарські компліменти Еміне Джеппар – «наївна чарівна перша заступник (голови МЗС України, – ред.)».

До чого все це? До того, що інших варіантів реакції немає. Залишається тільки спроба висміяти і маргіналізувати.

ЗАРУБІЖНИЙ ВІЗИТ ЛАВРОВА ДО КРИМУ? ТАК І СКАЗАЛИ!

Таким чином, реакція Росії на «Кримську платформу» на зовнішній арені була жорстка і бурхлива, а для внутрішнього інформспоживача – млява. Хіба що трапилося певне пожвавлення наприкінці липня – на початку серпня, коли до відкриття відповідного саміту залишилося кілька тижнів, а також став відомий представник США – міністр транспорту Піт Буттіджіч.

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *