росія шукає лазівки імпорту електроніки для своєї зброї

росія шукає лазівки імпорту електроніки для своєї зброї 25.08.2022 11:31 Укрінформ Що каже британське дослідження і радять українські експерти

Під час пафосного російського форуму «Армія 2022», що відбувся минулого тижня, прозвучав меседж про те, що рф шукатиме «нестандартні рішення» для отримання імпортних деталей для своєї зброї. А компонентам, на які накладено ембарго, ніби знайшли аналоги в «дружніх країнах». Про це заявив очільник найбільшої у РФ суднобудівної компанії "Объединенная судостроительная корпорация" Олексій Рахманов.

Водночас грунтовна доповідь британського Королівського об’єднаного інституту оборонних досліджень (RUSI) щодо використання західної електроніки у сучасній російській зброї, опублікована у серпні, свідчить про велику залежність рф від імпортних деталей.

Звідки росія їх отримувала раніше та де наразі збирається отримувати в обхід санкцій? Чому виконання санкцій складно контролювати і що може цьому допомогти?

ХТО РАНІШЕ БУВ ОСНОВНИМ ПОСТАЧАЛЬНИКОМ

Сама ерефія, як показує практика, нічого передового виробляти не зможе. Тим паче, аби вести політику імпортозаміщення, необхідно вирішити проблему із західними верстатами, які становлять 90% їх виробничого парку.

У дослідженні RUSI йдеться, що компоненти та принцип дії 27 найсучасніших російських військових систем, зокрема крилатих ракет, систем зв’язку та комплексів радіоелектронної боротьби, залежать від іноземних комплектуючих. Це вкотре підтверджує крах російського імпортозаміщення, який вони анонсували ще у 2014 році. Укрінформ вже писав, що рф активно використовує іноземні мікрочіпи, а без імпортних деталей агресор стане «беззубим».

«Іскандер-К»

Зокрема, згідно з дослідженням британського аналітичного центру, крилаті ракети 9М727, що запускаються з комплексу «Іскандер-К», і крилаті ракети «повітря-земля» Х-101, що запускаються з Ту-160 та ТУ-95МС, мають по 31 іноземному компоненту. І ці деталі були виготовлені корпорацією Intel та компанією Xilinx, що належить AMD (американський виробник інтегральної мікросхемної електроніки – ред).

Загалом у техніці агресора виявлено 450 іноземних комплектуючих.

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *