Тести – дефіцит у багатьох країнах, але не тільки через це їх проводять не всім
В Україну продовжують надходити нові партії тестів на коронавірус. Про підходи інших країн до тестування на COVID-19, зокрема, про те, хто має першочергове право на дефіцитну нині послугу, читайте в огляді власних кореспондентів Укрінформу.
ПІВДЕННА КОРЕЯ. Масове тестування
Південна Корея – одна з країн, якій вдалося впоратися з коронавірусом. Ні, не побороти, але взяти ситуацію під контроль та не допустити колапсу медичної системи. І це завдяки кільком крокам, головний з яких – масове тестування.
Південнокорейська медична система після «тренування» у травні-червні 2015 року вірусом MERS–CoV (38 людей померли), визначила свої слабкі місця та вжила заходів для їхнього усунення. Перше, на що звернули увагу південнокорейські лікарі, – швидкість та точність тестування, дотримання медперсоналом правил захисту, ізоляції та карантину населенням.
Цього разу уряд одразу оголосив, що головним принципом стане раннє тестування, а також повна прозорість оприлюднення статистики. Корейські вчені розробили власний тестовий набір та поставили його на виробничий потік, а саме тестування зробили масовим. Щодня тест на зараження коронавірусом проходять у середньому до 15 тисяч людей, уже проведено тестування близько 360 тисяч людей (при загальній кількості населення – 51 млн). Одне з ноу-хау – мобільні лабораторії, вони дають змогу робити тестування у домашніх умовах, на заправках чи автобанах, при цьому водіям навіть немає потреби виходити з автівок.
Завдяки масовому тестуванню вдалося розробити та ефективно застосовувати підхід до «сортування» пацієнтів. Зокрема їх ділять за рівнями ризику. Високий рівень – похилий вік або/і хронічні захворювання, важкі симптоми, таких госпіталізують першими. Середній – неускладнена форма протікання, їх відправляють до переобладнаних готелів, гуртожитків, де надають медичну допомогу. Легка форма – незначні симптоми, для цієї групи пацієнтів – карантин вдома із щоденною перевіркою медперсоналом. До останніх відносять і тих, хто контактував із хворими. Якщо пацієнт двічі здає тест і він показує негативний результат, його відпускають додому або знімають карантинні обмеження.
ВЕЛИКА БРИТАНІЯ. Тести змінять все
Велика Британія за останню добу посунула Південну Корею на останнє місце у світовому рейтингу топ-10 країн, де вирує пандемія коронавірусу, перемістившись на дев‘яте місце з 9,6 тисячами захворювань та 465-ма летальними випадками.
До всього, захворювання коронавірусом було виявлене й у британського прем’єр-міністра Бориса Джонсона.
Уряд країни ретельно вивчає досвід європейських й азійських країн та має намір закуповувати експрес-тести для виявлення COVID-19. З такою заявою у четвер виступив прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон. «Сьогодні ми знаходимося в процесі переговорів із питання закупівлі так званих тестів на антитіла, які можуть виявити наявність у вас цієї хвороби і є такими ж простими у використанні, як тести на вагітність»", – заявив Джонсон, додавши, що у бюджеті достатньо коштів, щоб терміново придбати кілька сотень тисяч експрес-тестів. «Зарано робити висновки, але в разі, якщо вони (тести) працюють так, як заявляють виробники, тоді ми закупимо сотні тисяч цих тестів у найкоротші терміни, так як, очевидно, вони (тести) можуть змінити все», – додав прем'єр. Він наголосив, що змога виявити коронавірус у більшості заражених допоможе впоратися з пандемією.
Британські фахівці застосовують тестування заражених коронавірусом відповідно до загальнонаціональних практик та виходячи з міжнародного досвіду.
НІМЕЧЧИНА. Можливості для масового тестування є, але його поки що не застосовують
Источник: www.ukrinform.ua