Неймовірне видовище: космічний телескоп “Хаббл” зробив знімки спіральної галактики

Неймовірне видовище: космічний телескоп "Хаббл" зробив знімки спіральної галактики

Телескоп Хаббл зробив вражаючі знімки спіральної галактики NGC 4941 на відстані 67 мільйонів світлових років у сузір’ї Діви. Інструменти Hubble виділяють окремі скупчення зірок та хмари газу.

Космічний телескоп NASA/ESA “Хаббл” зумів зробити вражаючі знімки спіральної галактики NGC 4941, яка розташована приблизно за 67 мільйонів світлових років від Землі в сузір’ї Діви. Про це пише УНН з посиланням на ESA Hubble.

Деталі

На знімку, зробленому космічним телескопом “Хаббл”, зображено мальовничу спіральну галактику NGC 4941, яка розташована приблизно за 67 мільйонів світлових років від Землі в сузір’ї Діви. Оскільки ця галактика знаходиться неподалік, якщо вимірювати категоріями космосу, точні інструменти “Хаббла” здатні виділяти цікаві деталі, на кшталт окремих зоряних скупчень та ниткоподібних хмар газу та пилу.

Дані, використані для створення цього зображення, були зібрані в рамках програми спостережень, яка досліджує утворення зірок і цикл зворотного зв’язку зірок у сусідніх галактиках. Коли зірки утворюються в щільних холодних згустках газу, вони починають впливати на оточення. Зірки нагрівають і збурюють газові хмари, в яких вони народжуються, вітром, світлом зірок і – зрештою, для масивних зірок – вибухом наднових. Ці процеси разом називають зоряним зворотним зв’язком. Вони впливають на швидкість, з якою галактика може утворювати нові зірки.

Як виявилося, зірки – не єдині суб’єкти, що забезпечують зворотний зв’язок у NGC 4941. У центрі цієї галактики лежить активне галактичне ядро: надмасивна чорна діра, що поглинає газ. Коли чорна діра накопичує газ, то перетворюється у перегрітий диск, який яскраво світиться на довжинах хвиль по всьому електромагнітному спектру.

Подібно до зірок – але в набагато більшому масштабі – активні галактичні ядра формують своє оточення за допомогою вітрів, радіації та потужних струменів, змінюючи не лише утворення зірок, але й еволюцію галактики в цілому.

Доповнення

Телескоп Webb вперше зміг зафіксувати полярні сяйва Нептуна у приголомшливих інфрачервоних деталях. Активність сяйв розташована в середніх широтах планети, а не на полюсах.

Поєднання спостережень космічного телескопа Gaia і наземного приладу Gravity дало змогу вченим сфотографувати супутники восьми яскравих зірок, які не були виявлені раніше.

Источник: www.unn.com.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *