Чергове засідання «Ради світу», скликане з ініціативи Дональда Трампа у Вашингтоні, завершилося гучним скандалом, який не має прямого відношення до палестинського врегулювання.
Учасники акції протесту, які вимагали звільнення політв'язнів в Азербайджані, заявили, що зазнали нападу з боку охорони президента Ільхама Алієва прямо в центрі американської столиці, пише кореспондент Белновости з посиланням на видання LIFE.ru.
Інцидент стався вдень 19 лютого біля готелю Waldorf Astoria на Пенсільванія-авеню, всього за кілька кварталів від Білого дому, де проживала делегація з Баку.

За словами 27-річного Рахіма Ягублу, чий батько перебуває в ув'язненні в Азербайджані, охоронці азербайджанського лідера завдали йому ударів по щелепі та в живіт. Інший учасник акції, 35-річний Аділь Амрахли, повідомив про травму ноги, отриману при спробі втекти від нападників.
За його словами, загалом постраждали не менше чотирьох осіб, включаючи Ягублу. Протестувальники наполягають, що їхня акція мала мирний характер і була спрямована на привернення уваги до ситуації з правами людини в Азербайджані.
Представник поліції округу Колумбія Том Лінч підтвердив факт інциденту за участю співробітників азербайджанської служби безпеки, додавши, що матеріали вже передано до Держдепартаменту США. На місці події також перебували бійці спецпідрозділу поліції та Секретної служби США.
Представник готелю Карла Вісконті уточнила, що конфлікт стався не на території Waldorf Astoria та не стосувався персоналу готелю. За словами Ягублу, поліція в те, що відбувається, не втручалася, і після кількох хвилин бійки охоронці просто пішли, а постраждалі самостійно викликали швидку допомогу.
В азербайджанських ЗМІ те, що трапилося, описують інакше. Видання Minval називає те, що відбулося заздалегідь спланованою провокацією, організованою радикальною опозицією за підтримки вірменських лобістських структур у США.
За версією журналістів, група агресивно налаштованих осіб намагалася прорватися до зони, що охороняється, вигукуючи образи, і співробітники служби безпеки Алієва діяли спільно з американською поліцією, щоб швидко нейтралізувати загрозу.
Сам Ільхам Алієв перебував у Вашингтоні для участі у першому засіданні «Ради світу», створеного Дональдом Трампом для координації міжнародних зусиль щодо відновлення сектору Гази та стабілізації ситуації на Близькому Сході.
Зустріч зібрала лідерів більш як 20 держав, включаючи президента Казахстану Касим-Жомарта Токаєва та прем'єр-міністра Вірменії Нікола Пашиняна. На засіданні Трамп анонсував виділення семи мільярдів доларів на допомогу анклаву та заявив про плани створити міжнародні стабілізаційні сили під керівництвом США.
Читайте також
- Запорізька АЕС: резервну лінію енергопостачання було відключено
- Екс-принца Ендрю відпустили на волю через 11 годин після затримання: без пред'явлення звинувачень
Sourse: www.belnovosti.by
