Ринок кросоверів сьогодні нагадує поле бою, де кожен новий претендент має не просто запропонувати набір опцій, а заявити про свою унікальну філософію.
Цього разу на тестовій трасі зійшлися дві принципово різні, але однаково амбітні китайські новинки: флагманський GAC GS8 II та брутальний Haval Dargo.
Один, як повідомляє кореспондент мережевого видання «Бєлновини», уособлює зважену міць і технологічну перевагу, інший — одиночний похід бездоріжжям та міський протест.

GAC GS8 II: Статусний стратег
При першому погляді на GS8 II стає зрозуміло: це автомобіль для тих, хто цінує масштаб та представництво.
Його оновлений дизайн з масивними решітками радіатора та строгою світлотехнікою говорить про статус без зайвої крикливості.
Габарити автомобіля – це його головний козир. Простір трирядного салону, виконаного з широким використанням м'яких матеріалів та ультрасучасною панеллю з величезним центральним екраном, занурює в атмосферу преміального мінівену, але з високим кліренсом.
Під капотом тут турбомотор 2.0T в парі з 8-ступінчастим «автоматом», що демонструє впевнену, але не агресивну динаміку.
Це силовий агрегат для комфортного переміщення сім'ї чи ділової поїздки трасою.
Повний привід у GS8 II – інтелектуальний, призначений скоріше для впевненості на мокрому асфальті або зимовій дорозі, ніж для штурму серйозного бездоріжжя.
Його стихія – гладкий асфальт і вибоїсті, але прохідні ґрунтовки. Він купується для того, щоб вражати рівнем оснащення, тишею в салоні та почуттям захищеності.
Haval Dargo: Вуличний слідопит
Dargo з його агресивною пластикою, рельєфними крилами та компактною, але «кубистою» формою – повна протилежність.
Він не намагається бути габаритним, роблячи ставку на зухвалий імідж та реальну позашляхову прохідність.
Його інтер'єр більш аскетичний та функціональний, з акцентами «під карбон» та рукоятками для пасажирів, але тут все підпорядковано ідеї практичності.
Головна відмінність прихована у технічній начинці. Dargo пропонує потужний турбодвигун 2.0T з 9-ступінчастою роботизованою трансмісією DCT та повноцінною системою повного приводу з механічним блокуванням заднього диференціала.
Це не просто слова у брошурі, а реальний інструмент для шанувальників активного відпочинку.
Його короткі звиси та високий дорожній просвіт буквально запрошують згорнути з асфальту.
Dargo – це декларація незалежності, автомобіль для того, хто у вихідні рветься на природу, цінуючи в машині характер, а не лише рівень обробки.
Вердикт: Філософія проти прагматики
Вибір між GAC GS8 II та Haval Dargo – це не просто порівняння характеристик, це вибір життєвої парадигми.
GAC GS8 II – це розумний, статусний та неймовірно сімейний вибір для тих, кому потрібен максимальний комфорт, простір та солідний образ на всі випадки життя.
Це кросовер-менеджер, що бездоганно виконує більшість міських та туристичних завдань.
Haval Dargo – це виклик умовностям. Він для тих, хто навіть у міській товкотнечі хоче відчувати себе дослідником, для кого поїздка на риболовлю чи в гори — не пусте хобі, а частина особистості.
Він жертвує пафосом та простором третього ряду заради свободи переміщення там, де асфальт закінчується.
Читайте також
- Стартували продажі оновленого кросовера Acura ADX: скільки коштує авто
- Спорткар у тілі SUV чи електричний палац на колесах? Оцінюємо Voyah Free та Zeekr 9X
