“Україна ніколи не становила загрози для Білорусі”: Зеленський зустрівся з Тихановською в Києві Ірина Чеботнікова

Світлана Тихановська в Києві зустрілася із Зеленським / Фото з її телеграм-каналу
Лідерка білоруської опозиції Світлана Тихановська прибула до Києва 25 травня. У вівторок, 26 травня, вона провела зустріч з Володимиром Зеленським.
Про це повідомляється в телеграм-каналі президента України.
З якою метою Тихановська відвідала Київ?
26 травня в столиці України проходить саміт, що об’єднав 24 країни, насамперед європейські.
На ньому представлені всі європейські сусіди України – Польща, Словаччина, Угорщина, Молдова, Румунія. І, що важливо, Білорусь.

Якщо оперативні новини для вас важливі Додайте 24 Канал у вибрані в Google Додати
Ми всі підтримуємо прагнення білоруського народу позбутися російського втручання і знаємо, що Росія намагається зараз ще більше втягнути Білорусь у цю війну проти України. І ми цінуємо кожен прояв підтримки від білорусів для вільної України та знаємо, що настане день, коли між нашими державами знову будуть добросусідські відносини на основі справжньої незалежності як України, так і Білорусі від Москви,
– підкреслив Зеленський.
За словами президента, саме про це він розмовляв зі Світланою Тихановською та її командою.
“Україна ніколи не становила загрози для Білорусі. І ми вдячні тим білорусам, які з Україною зараз, коли вирішується доля як нашої незалежності, так і незалежності кожного народу, що межує з Росією”, – заявив глава нашої держави.
Контекст. У березні 2022 року для захисту Києва було сформовано Полк імені Кастуся Калиновського – з-поміж білоруських добровольців. Згодом військові брали участь в обороні Лисичанська, Сіверськодонецька, Бахмута, воювали на Сході та Півдні.
До складу білоруської делегації входять заступник голови Об’єднаного перехідного кабінету міністрів Павло Латушко та радники Тихановської Франак Вячорка й Денис Кучинський.
Які заяви зробила Тихановська в Україні?
Вона вшанувала пам’ять загиблих білорусів, зокрема, героя Небесної Сотні Михайла Жизневського та журналіста Павла Шеремета.
І прокоментувала взаємини між двома країнами.
Дивлячись сьогодні на будівлю білоруського посольства в Києві, важко не помітити, наскільки сильно воно символізує нинішній стан відносин між нашими країнами. Порожнє, занедбане, поросле травою посольство – це символ того, як режим Лукашенка зрадив справжні інтереси білоруського народу й зруйнував природну дружбу між білорусами та українцями,
– написала вона.
Який вигляд зараз має посольство Білорусі в Україні: дивіться відео
Нагадаємо, посольство Білорусі в Україні, розташоване в центрі Києва, стоїть порожнім, адже дипломати залишили його ще у 2022 році.
Читають зараз:Путін у відчаї: чому Кремль вибухнув новими погрозами Києву та на що насправді здатен
Источник: www.24tv.ua
