Готуються сотні тисяч бійців: Сирський застеріг про задуми супротивника Юлія ХарченкоОсновні тези
- Росія має намір мобілізувати понад 400 тисяч військовослужбовців у 2026 році для продовження агресивних дій.
- Україна здійснює підготовку до оборони, зокрема зміцнення фортифікаційних споруд і вдосконалення систем нейтралізації дронів.

Сирський сповістив про нові задуми супротивника / Колаж 24 Каналу, фото Getty Images, Генштаб
Росія має плани мобілізувати додатково понад 400 тисяч солдатів у 2026 році, що вказує на підготовку до подальшої ескалації. Паралельно з цим, на лінії фронту спостерігається збільшення активності противника у зв’язку з поліпшенням погодних умов.
Україна готується до захисту. Про це повідомив Головнокомандувач Збройних Сил України Олександр Сирський.
Що повідомив Головком про задуми росіян?
Сирський заявив, що Росія не відмовляється від своїх стратегічних цілей і продовжує підготовку до нових етапів війни проти України. За його словами, у 2026 році Росія має намір залучити ще близько 409 тисяч військових.
Він підкреслив, що такі наміри свідчать про систематичну підготовку ворога до наступної агресії. Окрім того, з покращенням погодних умов українські бійці вже фіксують посилення активності російських військ на різних напрямках фронту.
Сирський поінформував, що Україна готується до захисту, тому він провів оперативну нараду щодо стану інженерного облаштування оборонних рубежів. Серед головних завдань – укріплення фортифікацій, розвиток систем для боротьби з дронами та підготовка населених пунктів до оборони. У ході обговорення були виявлені проблемні питання, а також прийняті конкретні рішення та визначені терміни їх виконання.
Головнокомандувач акцентував увагу на тому, що ефективність і оперативність виконання цих завдань прямо впливають на міцність оборони та безпеку українських військовослужбовців.
Яка обстановка на фронті?
-
У свіжому аналітичному звіті ISW зазначається, що російські війська продовжують наступальні дії на півночі Сумської, Харківської областей та на Донбасі. Однак, окупанти не досягають значного просування, хоча посилюють атаки, готуючись до весняно-літньої кампанії.
-
На Донеччині спостерігається часткове просування окупантів. Проте українські війська здійснюють контратаки, вдосконалюючи тактику застосування дронів, що стримує ворога від подальших штурмів.
-
Військовий експерт Василь Пехньо вважає, що пріоритетним напрямком весняного наступу Росії буде не Запорізька область. Основні зусилля окупанти зосередять на Донеччині.
Читають зараз:Там ремонтують російські ППО: ЗСУ атакували об’єкти концерну “Алмаз-Антей” у Криму
Источник: www.24tv.ua
