Слідом за кораблями Росії: на Кубу прибуло судно ВМС Канади і субмарина США

Слідом за кораблями Росії: на Кубу прибуло судно ВМС Канади і субмарина США Дмитро УсикОсновні тези

  • Канадський патрульний корабель та американська субмарина прибули на Кубу.
  • МЗС Куби висловило незадоволення щодо присутності американської субмарини.
  • Канадське судно очікували на Кубі, та цей візит вважається знаком визнання двосторонніх відносин між Канадою та Кубою.

На Кубу прибуло судно Канади та субмарина США / Колаж 24 Каналу

Американський підводний човен і патрульний корабель ВМС Канади прибули на Кубу. Це сталося після початку навчань російського флоту.

Зазначимо, що на початку тижня Росія направила на Кубу ракетний фрегат “Адмірал Горшков” та атомний підводний човен “Казань”, який не є носієм ядерної зброї. У порту також з’явився нафтовий танкер “Пашин” і рятувальний буксир “Ніколай Чікер”.

Судно Канади та субмарина США

Рано вранці в п’ятницю, 14 червня, до Гавани увійшов патрульний корабель ВМС Канади. Це сталося через кілька годин після того, як США оголосили, що до їхньої військово-морської бази в Гуантанамо на Кубі пришвартувався швидкохідний підводний човен. Американці заявили, що відповідні дії були заплановані раніше

В МЗС Куби заявили, що були поінформовані про прибуття американського підводного човна, але не в захваті від цього.

Військово-морські візити до країни зазвичай є результатом запрошення, а це було не так. Очевидно, що нам не подобається присутність на нашій території (підводного човна), що належить державі, яка проводить офіційну і практичну політику, ворожу проти Куби,
– сказав міністр Карлос Фернандес де Коссіо.

На прибуття канадського судна вони справді очікували. Канадське об’єднане оперативне командування назвало візит у порт “знаком визнання давніх двосторонніх відносин між Канадою та Кубою”.

Обидва судна прибули на Кубу після початку російських навчань у Карибському морі.

Навчання Росії біля Куби

  • Близько тижня тому США повідомили, що Росія невдовзі розпочне повітряні та військово-морські навчання в Карибському морі. Це перші подібні навчання Росії у цьому регіоні за останні 5 років. США вважають, що це відповідь Кремля на американську підтримку України та активізацію військових навчань США з союзниками по НАТО.
  • Так, справді, 12 червня у порт Куби зайшли російські кораблі та підводний човен. У США прогнозують, що навчання триватимуть протягом літа, а їхньою кульмінацією стануть всесвітні військово-морські навчання восени. Водночас ці навчання не вважаються прямою загрозою для США. Американці відстежували плани росіян, тому це для них не було несподіванкою.
  • Відстань між столицею Куби Гаваною та авіаційною базою ВМС США у місті Кі-Вест, що у Флориді, сягає всього 160 кілометрів.

Источник: www.24tv.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *