Це формує міжнародне право: політолог пояснив, як Саміт миру допоможе Україні у майбутньому

Це формує міжнародне право: політолог пояснив, як Саміт миру допоможе Україні у майбутньому Вікторія ГрабовськаОсновні тези

  • У Швейцарії відбувся Саміт миру, що завершився підписанням декларації, у якій зафіксовані положення Формули миру.
  • Німецький політолог пояснив важливість роботи на Саміті та його значення для майбутнього – після перемоги України у війні.
  • Підсумкове комюніке відзначило неприпустимість використання ядерної зброї, безпеку атомних станцій, торгове судноплавство та доступ до морських портів, обмін військовополоненими та повернення дітей та цивільних осіб в Україну.

У Швейцарії відбувся Саміт миру, на якому були присутні представники 100 країн та організацій. Підсумком його роботи стало підписання учасниками декларації, в якій зафіксовані положення Формули миру.

Німецький політолог Сергій Сумленний розповів 24 Каналу, у чому важливість напрацювань на Саміті миру та його підсумкового комюніке. Він пояснив, яке значення вони матимуть після перемоги України у війні.

Потрібно формувати дискурс

Такі майданчики, на думку політолога, необхідні для того, щоб нормалізувати певні ідеї.

Міжнародні стосунки, на жаль, дуже повільна і дуже тривала річ. Над ними треба постійно працювати та формувати певний дискурс. Усі міжнародні рішення базуються на багатьох домовленостях, що відбувалися раніше,
– пояснив він.

Якщо на подібних заходах одного разу ухвалюється комюніке, другого разу – резолюція, третього разу – підписується рамкова угода, тоді все це формує міжнародне право.

Коли формуватиметься новий світ після перемоги України у цій війні, то на відповідних міжнародних конференціях вже в преамбулі буде згадано, що, “базуючись на рішеннях Саміту миру червня 2024 року, а також інших подібних заходів, країни світу вирішили, що…” А от “що” вони вирішать – це обов’язково буде в контексті того, що було раніше,
– наголосив Сумлений.

Важливо, на його думку, щоб подібні заходи проводились. Якщо раніше не відбувався жодний саміт, то й рішення буде ні про що, адже це буде перша подібна зустріч. Мають бути за підсумками цих подій певні резолюції, комюніке, де зазначено, що:

  • сталий мир має бути тільки на підставах оновлення території;
  • компенсації за екологічну, соціальну, іншу шкоду;
  • включення України в міжнародні формати безпеки НАТО та інші;
  • демілітаризація Росії та її відмова від імперських амбіцій тощо.

“Тоді це буде зовсім інша історія, яка допоможе сформувати дійсно сталий мир на українських умовах”, – резюмував Сергій Сумленний.

Саміт миру у Швейцарії: важливе

  • Захід відбувся 15 та 16 червня та завершився спільним підписанням комюніке, в якому, зокрема, зазначено щодо неприпустимості використання ядерної зброї у війні в Україні. Також атомні електростанції та установки, зокрема Запорізька АЕС, повинні працювати безпечно та під контролем України та наглядом МАГАТЕ.
  • Крім того, у підсумковій декларації зазначено, що критично важливим є здійснення повного й безпечного торгового судноплавства, а також доступ до морських портів Чорного та Азовського. Водночас не припустимо використовувати продовольчу безпеку як зброю.
  • В комюніке ще зазначено, що звільнення військовополонених має відбутися за принципом обміну “всіх на всіх”. До того ж всі депортовані та незаконно переміщені українські діти та інші цивільні особи, що були незаконно затримані, мають повернутися в Україну.
  • Важливо, що лояльні до Росії країни на Саміті миру запропонували Україні допомогу щодо повернення українців, а саме – дітей, цивільних та військових – з російського полону.
  • Як зазначив уповноважений ВРУ з прав людини Дмитро Лубінець, деякі проросійські країни заявили, що “готові запропонувати свої канали комунікації з російською стороною”.

Источник: www.24tv.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *