Що буде, якщо Монголія не заарештує Путіна

Що буде, якщо Монголія не заарештує Путіна Юлія ГринишинаОсновні тези

  • Путін планує відвідати Монголію 3 вересня, хоча Міжнародний кримінальний суд видав ордер на його арешт, а ця країна є підписантом Римського статуту.
  • Політолог Ігор Рейтерович вважає, що Монголія може уникнути арешту Путіна.
  • Якщо очільник Кремля не буде заарештований у Монголії, це може використовуватися російською пропагандою для дискредитації МКС та його постанов.
  • Монголія ратифікувала Римський статут у 2003 році, існують припущення, що Путін отримав гарантії безпеки для свого візиту.

Російський диктатор 3 вересня планує відвідати Монголію, хоча ця країна мала б затримати його за ордером Міжнародного кримінального суду. Якщо цього не станеться, це може вдарити по юрисдикції МКС.

Про це зазначив в розмові з 24 Каналом політолог Ігор Рейтерович, зауваживши, що Монголія може уникнути того, аби заарештовувати Путіна, оскільки положення Римського статуту не мають імперативної дії.

Кожна країна сама вирішує як вчинити

Рейтерович зазначив, що з одного боку положення статуту мають бути виконані, з іншого – існує певна процедура для цього. І вона може бути як застосована, так і ні.

Кожна країна сама ухвалює для себе рішення та саме в цьому є недолік. Якби країна чітко б знала, що в разі, якщо вона не виконає цю процедуру та тоді стосовно неї будуть застосовані певні санкції, можливо, тоді було б менше країн-підписантів Римського статуту, але тоді б ці країни з більшою серйозністю ставилися б до цього документу,
– наголосив політолог.

Російська пропаганда використає ситуацію на свою користь

Рейтерович закликав врахувати офіційну позицію Міжнародного кримінального суду довкола цієї ситуації, а також дочекатися пояснень від самої Монголії. Політолог впевнений, якщо Путін дійсно відвідає цю країну та там його не заарештують, тоді російська пропаганда використає цю ситуацію на повну, аби показати нікчемність постанов МКС та дискредитувати його діяльність.

“Треба враховувати, з повагою до Монголії, що це країна, про яку багато хто й не знає детально, зокрема в Європі. Вона відома з історичної складової, але не бере активної участі в політичних глобальних процесах. Можливо, у Росії розрахунок на це, що вийде “прослизнути”, отримати прецедент. Однак не факт, що він спрацює в інших країнах, які більш відомі та є активними учасниками світових процесів”, – вважає політолог.

Монголія ратифікувала Римський статут у 2003 році. В ЗМІ припускають, що Путін отримав гарантії безпеки від Монголії, тому й наважився поїхати туди з офіційним візитом. Це буде перший візит очільника Кремля до країни-члена Міжнародного кримінального суду після того, як йому видали орден на арешт у березні 2023 року.

Источник: www.24tv.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *