Путін планував задіяти Трампа для мирної угоди, але проґавив важливе.

Путін прагнув використати Трампа для перемир’я, але не розрахував важливого Петро СинєокийКлючові моменти

  • Путін висував ідею перемир’я на 9 травня. Він намагався тиснути на Україну, однак проґавив одну деталь.
  • Політолог Ігор Рейтерович роз’яснив, що задумав Путін.

Російський лідер Володимир Путін знову підняв тему перемир’я на 9 травня. Ця ініціатива з’явилася після його розмови з президентом США Дональдом Трампом. Безсумнівно, диктатор хотів чинити тиск на Україну, але упустив один аспект.

Політолог Ігор Рейтерович повідомив 24 Каналу, що в Росії досі пишно відзначають 9 травня, тому не дивно, що звідти знову виходить пропозиція про перемир’я на цей день. Подібне відбувалося і в попередні роки. Проте зараз Україна займає набагато сильніші позиції.

Чого прагнув досягти Путін?

Згідно з Рейтеровичем, зрозуміло, що ідея про перемир’я на 9 травня обговорювалася виключно між Росією та США без залучення України. А прессекретар Кремля Дмитро Пєсков почав розігрувати імідж “крутого Путіна, який самостійно вирішуватиме, коли оголошувати перемир’я”. В кінцевому підсумку ворог хотів публічно примусити Україну робити те, що він забажає. Але Путін не взяв до уваги один момент.

Пєсков заявляє, що Путін буде все вирішувати. Але ні. Вирішувати будуть наші дрони; наші ЗСУ, СБУ, ГУР та інші структури,
– зазначив Рейтерович.

Майте на увазі! Росія проведе щорічний пропагандистський парад 9 травня в Москві. Однак цього разу він пройде без використання військової техніки. Представник Кремля Дмитро Пєсков підтвердив, що там побоюються атак українських дронів.

Зрештою, Україна самостійно вирішуватиме, як їй діяти 9 травня. Атаки на Росію можуть припинитися або навіть активізуватися. Тут вже наступний крок за Силами оборони.

Логіка Путіна така: він зателефонував Трампу і тепер очікує, що Зеленський поспішить виконувати їхні примхи. Ні. Ми можемо почати іншу “гру”. Наприклад, заявити, що оголошуємо своє перемир’я з 23:59 7 травня по 23:59 8 травня, коли в Україні День пам’яті. А 9 травня для України не є святом,
– підкреслив Рейтерович.

Чому Україні не варто атакувати парад у Москві?

Військовий оглядач Василь Пехньо переконаний, що Росія просуває перемир’я на 9 травня фактично з однієї причини. Їм необхідно продемонструвати усім навколо, що саме вони встановлюють правила та визначають подальші дії. Проте Трамп їм ще й в цьому допомагає.

На його думку, насправді Україні немає сенсу завдавати ударів по параду в Москві. Тут необхідно мислити раціонально: до Москви дістатися складно, а використати далекобійні дрони краще на інші цілі, які принесуть значніший результат.

Нам навіть вигідніше, якби вони провели цей захід. Зберуть багато ППО, боячись атак. А ми в цей момент зможемо завдати удару по інших місцях, які росіяни залишили без захисту,
– зауважив Пехньо.

Путін боїться українських дронів

Водночас політтехнолог Тарас Загородній переконаний, що диктатор Путін вимагає перемир’я на 9 травня ще й з міркувань безпеки. Очевидно, що він не бажає, аби по Красній площі прилетів дрон під час його пропагандистського параду. Тоді це стане для нього “психологічною катастрофою”.

Відкрито Путін не може просити президента Зеленського не завдавати ударів дронами по Москві. Тому диктатор спробував вплинути через Дональда Трампа. Але малоймовірно, що це принесе хоч якийсь результат. Усе вирішуватиме Україна.

Навряд чи Трамп звертатиметься до України з нерозумними питаннями. Я гадаю, що “сюрприз” на 9 травня все ж готується,
– зазначив Загородній.

Додамо, Україні відомо про спробу російської сторони організувати перемир’я до 9 травня. Однак важливо з’ясувати, про що саме йдеться: чи про кілька годин безпеки для параду в Москві, чи про щось більше. Україна ж зацікавлена в тривалому припиненні вогню.

Читають зараз:”Каракурт” мав на борту 8 крилатих ракет “Калібр” дальністю до 2000 кілометрів, – ССО

Источник: www.24tv.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *