Образи українських школярів у Польщі: розкрилися свіжі подробиці недавнього інциденту Софія РожикКлючові моменти
- У місті Слупськ на початку грудня трапилася сутичка між українськими та польськими школярами, причиною якої стали утиски на етнічному ґрунті.
- Представники міської адміністрації запевняють, що аудіоматеріал з образами є сфабрикованим, а сварка виникла через манери українських школярів під час уроку.

Образи українських школярів у Польщі / Колаж 24 Каналу, фото Dawid Dehnert
Польщу на початку грудня вразив скандал – там викладач обізвав українських учнів “мерзотниками”. Згодом їх поблизу школи побили старші учні.
Прикрий випадок стався у місті Слупськ. Про це інформує 24 Канал, посилаючись на “Бабель”.
Що відомо про випадок?
Цей інцидент трапився у професійному училищі. Заявляють, що один із викладачів систематично принижував школярів з України. Крім лайки, він погрожував, що вони не складуть іспити.
Чоловікові не подобалося те, що українці у Польщі мають багато привілеїв.
Зараз викладач перебуває на лікарняному. А у поліції він спростував обвинувачення та заявив, що аудіозапис з його голосом згенеровано штучним інтелектом. Польські школярі також не підтвердили, що викладач вдавався до утисків.
Повідомлялось також, що глузували з українських школярів і ровесники. Батько одного з українців розказав, що під час перерв ті вмикали звуки вибухів і казали “час ховатися”.
А під час бійки поляки вигукували слова “українські с*ки” та “нехай забирається геть Україна”.
Коли ж матір одного з потерпілих пішла до поліції, то їй там відмовили, оскільки нібито не було місцевого офіцера.
Однак, її заяву все ж прийняли наступного дня. Але досі жодних обвинувачень не пред’явили. За справу також взялася Рада з питань освіти.
Що заявляє міська влада?
У міської влади свої погляди, пише TVN24.
Там запевняють, що викладач українських школярів не ображав, а аудіоматеріал “сфабрикований” та “маніпулятивний”.
За версією поляків, інцидент розпочався під час уроків: українці нібито поводилися неповажно під час перегляду фільму до Дня незалежності Польщі та отримали зауваження від викладача.
Мерія також стверджує, що згодом один з українських підлітків напав на польського за межами території школи. Пізніше приєдналися ще декілька хлопців.
Польського учня нібито штовхали, примушували ставати на коліна та просити вибачення.
Згодом почалася сутичка.
Українці в Польщі: останні новини
-
Українку не допустили на авіарейс через напис “бомба” на чолі, зроблений жартома помадою. Жінку оштрафували на 500 злотих.
-
У Варшаві в аеропорту затримали 23-річного українця. Він мав пристрій для блокування радіосигналів, призначення використання якого він пояснити не зміг.
-
Група осіб побила українця у Польщі, потерпілий потрапив до лікарні. Причина – національність.
Читають зараз:Зеленський роз’яснив, що означатиме надзвичайна ситуація в енергетиці
Источник: www.24tv.ua
