Істерика Кремля: що криється за атакою на Київ і запуском “Орешника” Аліна Вишневська

Удар Росії по Києву та запуск “Орешника” / Колаж 24 Каналу, фото Getty Images
Вночі 24 травня Росія здійснила масований напад на Україну, застосовуючи безпілотники та ракети різноманітних типів. Основний удар прийшовся на Київ, водночас Кремль використав “Орешник” проти Білої Церкви.
- 1 У чому полягає особливість атаки на Київ?
- 2 Який маневр застосувала Росія для удару по Києву?
- 3 Що приховується за ударом “Орешника”?
- 4 Чим насправді є “Орешник”?
Унаслідок обстрілу столиці зазнали пошкоджень передусім житлові будівлі, а “Орешник” “демілітаризував” гаражі у Білій Церкві. Спеціально для 24 Каналу експерти розкрили, у чому полягає особливість цинічного нападу на Україну.
У чому особливість атаки на Київ?
Полковник запасу ЗСУ, льотчик-інструктор, військовий експерт Роман Світан зазначив, що серед БпЛА, якими Росія атакувала Київ, майже всі були ударними.
У цій атаці практично не було дронів-обманок. Росіяни усвідомлюють, що з обманками – це марна справа,
– заявив Світан.

Якщо оперативні новини для вас важливі Додайте 24 Канал у вибрані в Google Додати
Також росіяни використали ракети “Іскандер”, “Калібр”, Х-101.
Загалом метою ворога було пробити щільність київської ППО. На його думку, це вдалося, зважаючи на кількість засобів ураження, яку випустила Росія.
Крім того, окупанти спрямували аеробалістику на Хмельницьку область, вочевидь, намагаючись дістати до об’єктів інфраструктури. Також вони застосували балістичну ракету середньої дальності “Орешник”, запустивши її без ядерної бойової частини. Удар припав на Білу Церкву.
Для чого Росія масовано атакувала Київ: дивіться відео
Авіаційний експерт Костянтин Криволап, своєю чергою, висловив подив тим, що Росія вирішила використати залишки наявних ресурсів разом із “Орешником”.
Водночас він вважає, що після атаки з такою кількістю балістичних ракет картина руйнувань мала б бути дещо іншою. Хоча Київ, безумовно, зазнав значних збитків.
У цієї атаки могла бути логіка, якби в діях ворога простежувалася певна послідовність. Коли відбулося влучання біля метро “Лук’янівська”, то зрозуміло, що росіяни намагалися влучити по заводу “Артем”. Але інші удари не вкладаються у логіку,
– наголосив авіаексперт.
Загалом, зазначив він, складається враження, що у росіян вже справжня істерика. Ця атака – їхній останній шанс щось зробити. Хоча в Кремлі вже мали б усвідомити, що українців неможливо залякати.
Однак не виключено, додав Криволап, що цією атакою Путін хотів передати сигнал президенту США Дональду Трампу та китайському лідеру Сі Цзіньпіну: світ треба ділити не на двох, а на трьох.
Яка особливість масованої атаки на Україну: дивіться відео
Який маневр застосувала Росія для удару по Києву?
Авіаексперт, офіцер Повітряних сил у резерві та директор з розвитку оборонного підприємства Анатолій Храпчинський зазначив, що крилаті ракети йшли на Київ з різних напрямків, ніби намагаючись взяти столицю в кліщі.
За його словами, це ускладнює супровід і захоплення цілі. Адже потрібно працювати з кількох систем, щоб мати змогу якісно перехоплювати.
Так вони роблять з “Шахедами”, з балістичними ракетами. Але ми робимо все можливе для того, щоб протидіяти навіть цим складним маневрам з боку ворога”,
– пояснив Храпчинський.
Загалом Росія запустила і крилаті ракети з акваторії Чорного моря та зі стратегічної авіації, і балістику, і дрони. Це створило суттєве навантаження для нашої ППО.
Тож, додав авіаексперт, потрібно розбудовувати ешелоновану систему з великою кількістю різноманітних систем детекції, щоб не доводилося перемикати режими виявлення й супроводження цілі, а кожен ешелон міг працювати відповідно до характеристик повітряної цілі. Якщо, наприклад, це “Шахед” або якийсь дрон – то він передається на малу ППО.
В Україні це вже частково функціонує, але бракує засобів озброєння.
Що криється за ударом “Орешника”?
Світан припустив, що “Орешник” міг відхилитися від визначеної цілі. Адже це не надто точна ракета, і можливе кругове відхилення приблизно на пів кілометра.
Росії хочеться похизуватися не стільки перед європейцями, скільки перед своїми ж росіянами. Їй необхідно було надути щоки, бо вона зараз у складному становищі, особливо після Туапсе. Тому намагається створити такий фон всередині країни завдяки цим “Орешникам”,
– сказав полковник запасу.
Звісно ж, наголосив військовий експерт, “Орешник” є найнебезпечнішим тоді, коли його використовують з ядерною бойовою частиною.
Костянтин Криволап, зі свого боку, зазначив, що незрозуміло, чи хотіла Росія влучити по Білій Церкві, чи просто промахнулася і вразила те, що змогла. Адже гаражі – явно не той “центр прийняття рішень”, удар по якому “Орешником” може щось змінити у війні.
Чим насправді є “Орешник”?
Храпчинський зазначив, що “Орешник”, ймовірно, є міжконтинентальною балістичною ракетою середньої дальності, яку Росія переробила для використання без бойової частини. Не виключено, що для тренування особового складу.
На цьому виді озброєння бойова частина може бути ядерною. Водночас він сумнівається в можливості застосування ядерного озброєння по Україні. Проте Кремль дуже непокоїть нинішня ситуація, тому що чимало російських НПЗ були виведені з ладу за травень.
Офіцер ПС у резерві зазначив, що перехоплення такого засобу ураження має відбуватися на етапі, коли він ще не перейшов у бойове застосування. Тобто тоді, коли відокремилися субблоки й кілька таких повітряних цілей падають в одне місце.
Як це відбувається? Ракета запускається, вона йде по своїй балістичній траєкторії. Коли вона виходить на ціль, то розділяється бойова головка, відстрілюється двигун, і всі ці бойові головки вільно, кінетично падають у ціль,
– пояснив Храпчинський.
Росія ніколи не могла досягти точності, тому, зауважив він, використовувала ядерну бойову головку, щоб компенсувати неточність, але при цьому знищити те, що їй потрібно.
Авіаексперт додав, що ця ракета повинна перехоплюватися системами протиракетного захисту ще до того, як відбулося роз’єднання бойових частин. На таке здатні системи на кшталт ізраїльських Arrow або американських THAAD.
Більше про атаку на Україну 24 травня
Унаслідок обстрілу Києва постраждало щонайменше 87 осіб, серед яких троє дітей. На жаль, є двоє загиблих. Ще двоє людей загинули на Київщині – чоловіки в Бучанському та Обухівському районах.
Наслідки ворожої атаки зафіксували в усіх 10 районах столиці. Зокрема, повністю згорів ринок і ТЦ “Квадрат”, а також постраждали будівлі навколо та станція метро.
Російська армія атакувала Україну майже 700 повітряними цілями, зокрема, балістичною ракетою середньої дальності “Орешник”. Згодом у мережі почала поширюватися інформація, що Росія запустила два “Орешника”, проте у Повітряних силах ЗСУ наразі офіційно підтвердили лише один запуск.
Читають зараз:У Росії знову погрожують Україні атаками
Источник: www.24tv.ua
