Колишній посол України в Польщі не прийматиме престижну польську відзнаку

Екс-посол України у Польщі відмовляється від престижної польської відзнаки Дарія Черниш

Екс-посол України у Польщі повертає польську відзнаку / Фото з Facebook Vasyl Zvarych

Колишній представник України в Польщі Василь Зварич заявляє про відмову від високої польської нагороди – Ордену “Командорський хрест із зіркою “За заслуги”. Він пояснив це рішення як вияв протесту.

Про це колишній посол повідомив на своїй сторінці у Facebook.

Що пояснив дипломат щодо свого рішення?

Василь Зварич зазначив, що він отримав нагороду з рук Анджея Дуди у липні 2024 року, перебуваючи на посаді українського посла в Польщі.

Відданість інтересам Української держави, честь і гідність Президента України Володимира Зеленського, Збройних Сил України, моїх колег-дипломатів та вільного і незламного українського народу, а також глибоке почуття справедливості зобов’язують мене відмовитися від державної відзнаки Республіки Польща,
– проголосив екс-посол, висловлюючи вдячність полякам за визнання.

Якщо Telegram заблокують Не губіть 24 Канал – підписуйтеся на нас у WhatsApp Додати

Крім того, Зварич висловив критику щодо рішення Кароля Навроцького про позбавлення Володимира Зеленського найвищої польської відзнаки. На його думку, реакція польського лідера на найменування підрозділу ССО ЗСУ на честь героїв УПА є “щонайменше надмірною та безвідповідальною”.

Кароль Навроцький фактично поставив під сумнів десятиліття наполегливої праці, спрямованої на українсько-польське примирення та взаєморозуміння. І це особливо прикро, адже процес примирення започаткували не політики, а люди, які безпосередньо пережили найтрагічніші сторінки нашої спільної історії,
– додав дипломат.

Він також наголосив, що за межами України не мають права вирішувати, кого український народ має вважати своїми героями, а кого – ні. А ставити під сумнів право вшановувати тих, хто боровся за українську державність, за словами Зварича, “є не внеском у примирення, а кроком до нового розділення”.

Дипломат пояснив, що його відмова від нагороди не є виявом неповаги до польського народу, а протестом проти руйнування спадщини українсько-польського примирення, яку вибудовували десятиліттями обидва народи.

Нагадаємо, 19 червня президент Польщі позбавив Володимира Зеленського найвищої нагороди країни – Ордену Білого Орла. Кароль Навроцький обґрунтував своє рішення тим, що “у польсько-українських відносинах існують межі, які не можна перетинати”.

Після рішення Навроцького свої польські нагороди також вирішили повернути глава МЗС України Андрій Сибіга, начальник Офісу Президента Кирило Буданов, а також колишні президенти Леонід Кучма, Віктор Ющенко та Петро Порошенко.

Источник: www.24tv.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *