Демобілізація в Україні: Міноборони та Генштаб готують новий законопроєкт

Демобілізація в Україні: Міноборони та Генштаб готують новий законопроєкт Ярослав ПогончукОсновні тези

  • Україна готує новий законопроєкт про демобілізацію, який раніше був виключений з закону про мобілізацію через складну ситуацію на фронті.
  • Новий законопроєкт розробляється Міністерством оборони та Генеральним штабом, з метою визначення термінів демобілізації після оцінки результатів мобілізації.
  • Норма про демобілізацію виключена з закону після звернення головнокомандувача та міністра оборони, аби зберегти досвідчених військових у підрозділах, навіть після тривалої служби на фронті.

В Україні триває підготовка законопроєкту про демобілізацію / Колаж 24 Каналу

Стало відомо, що в Україні готують новий законопроєкт про демобілізацію. Раніше ця норма була виключена з закону про мобілізацію через складну ситуацію на фронті.

Голова комітету Олександр Завітневич розповів, що над новим законом працюють Міністерство оборони разом з Генеральним штабом. Депутат також зауважив, що за стандартами минулих воєн, людина може воювати в повномасштабній війні до одного року.

Що відомо про підготовку законопроєкту про демобілізацію

За словами Завітневича, в Україні триває підготовка нового законопроєкту про демобілізацію.

Цей законопроєкт готує Міністерство оборони разом з Генеральним штабом. У нас він не готується поки що,
– сказав він.

Депутат додав, що необхідно подивитися на результати мобілізації через 2 – 3 місяці, щоб визначити терміни демобілізації.

Він також підкреслив, що за стандартами минулих воєн, людина може воювати в повномасштабній війні до одного року, але в Україні цей термін давно минув.

Чому норму про демобілізацію виключили з закону

Депутат розповів, що норма про демобілізацію тих, хто відслужив 36 місяців, була виключена з закону, ухваленого у квітні, після звернення головнокомандувача Олександра Сирського та міністра оборони Рустема Умєрова.

Дійсно, цей лист надійшов, всі його, мабуть, бачили, бо він в ЗМІ був. Це було звернення не тільки головкома Сирського, а й міністра оборони Умєрова. Коли законопроєкт розроблявся у 2023 році – тоді була одна ситуація на фронті. Коли вже був час його прийняття – вже зовсім інша ситуація,
– пояснив Завітневич.

Під час поїздок на фронт депутат бачив, наскільки важко воювати понад два роки, особливо для підрозділів, які не мали можливості зробити повноцінну ротацію.

Проте, на його думку, виключення норми про демобілізацію було необхідним для збереження досвідчених військових у підрозділах.

Мобілізація в Україні: останні новини

  • За словами міністра юстиції Дениса Малюськи, для ухилянтів будуть введені обмеження на доступ до деяких адміністративних послуг. Втім, для критично важливих послуг такої вимоги не будуть запроваджувати.
  • Федір Веніславський розповів, що в Україні окремі підприємства матимуть можливість забронювати 100% працівників, а окремі – до 50%, якщо підпадатимуть під відповідні критерії.
  • Водночас секретар Комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Роман Костенко розповів, що в Україні зросли темпи мобілізації. Зокрема, за останній місяць вдалося мобілізувати стільки людей, як за останні пів року.

Источник: www.24tv.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *